Wpis z mikrobloga

@Ekspert_od_niczego:

Nie. Dlatego, że jest nieskuteczna. Polecam poczytać artykuły naukowe na ten temat.

No to linkuj.

Kiedyś nie znano mechanizmu warunkowania cech i powstawania nowych.

Teraz są znane, co pozwala je kierunkować z większą precyzją. Jednak w XIX w. nie potrzebowałeś biologii molekularnej by wiedzieć, że jak rozmnażać się będą wyłącznie ludzie o wzroście co najmniej 2 m to ludzkość urośnie.

Bo ty tak twierdzisz xD?

Ja tak twierdzę dlatego, że
@koIoruk

Teraz są znane, co pozwala je kierunkować z większą precyzją.


Brednie. Współcześnie jest pewne, iż nawet bardzo dokładne zastosowanie zasad eugeniki w celu wyeliminowania z populacji wadliwych genów jest pozbawione większego sensu, wpływa na to kilka elementów:

- Wskutek zjawiska tzw. zrównoważonego polimorfizmu dochodzi do cyklicznego odtwarzania patologicznych genów w populacji.

- Większość chorób genetycznych ma charakter monogeniczny (przyczyną dysfunkcji jest jeden wadliwy gen) i wywołana jest przez tzw. geny recesywne,
@Ekspert_od_niczego: Miały być artykuły naukowe, a są akapity z wiki. Kiepsko.
- to zjawisko występuje w doborze naturalnym a nie sztucznym;
- ten myślnik dowodzi, że eugenika jest możliwa, tylko wolna (jak wszystkie procesy ewolucyjne);
- "Według badań prawdopodobieństwo, iż np. potomstwo geniuszy będzie podobnie uzdolnione jest znikome" https://www.edge.org/response-detail/27199 ;
- "niezwykle problematyczne jest ustalenie, które jednostki należy promować, a które eliminować" od tego jest GWAS.

Na czym opierasz swoją tezę,
@koIoruk

Miały być artykuły naukowe, a są akapity z wiki.


Które są oparte na artykułach naukowych, wystarczy sprawdzić.

Badania naukowe na tematy normatywne milczą.


Tzn. twierdzisz, że nie ma badań, które udowadniałyby poprawę samopoczucia osób trans po tranzycjach, tak?

Zastanawiające jest więc czemu pogarszają podając im niewłaściwe hormony i masakrując narządy rodne.


Bo nie ma innej metody. Z tego samego powodu podaje się chemię na nowotwory, która uszkadza nerki i robi z
@Ekspert_od_niczego:

Które są oparte na artykułach naukowych, wystarczy sprawdzić.

Są oparte na wyssanych z palca autora fantazjach i mają luźno powiązane przypisy. Vide trzeci: As a newborn, Doron Blake could mark time to classical music with his hands. By age 2, he was using a computer. By kindergarten, he was reading Hamlet and learning algebra. W żaden sposób wybitny, z pierwszej łapanki. Już pomijam samą obecność w "encyklopedycznym" haśle anegdoty
@koIoruk:

By age 2, he was using a computer.


No jasne, to typowe zachowanie u dwulatków.

mającej kontrować miliony obserwacji, że posiadanie wysokiego IQ jednak wybitnym czyni.


Do obalenia hipotezy wystarczy jeden przypadek, który jest z nią sprzeczny. Tym bardziej, że swoją hipotezę także opierasz na przypadkach anegdotycznych.

Oczywiście, że są (luja warte).


Wszystkie? No więc to udowodnij.

CTRL+F: "suicide"


Artykuł opiera się na fałszywym porównaniu osób trans z osobami chorymi
@Ekspert_od_niczego:

Do obalenia hipotezy wystarczy jeden przypadek, który jest z nią sprzeczny. Tym bardziej, że swoją hipotezę także opierasz na przypadkach anegdotycznych.

Primo, nie istnieją wybitni ludzie z niewysokim IQ ani niewybitni z wysokim to nie jest moja hipoteza. Secundo, ten przypadek jej nie oblał, tylko potwierdzał. Tertio, opieram się na badaniach psychometrycznych, które przypadkiem deklasują jakością pozostałe rzeczy z zakresu tzw. nauk społecznych.

Wszystkie? No więc to udowodnij.

Nie, nie
@koIoruk

niewybitni z wysokim to nie jest moja hipoteza


A ja tak twierdziłem?

Tertio, opieram się na badaniach psychometrycznych


Gdzie?

Nie, nie wszystkie, ale reprezentatywna próba.


Jaka? Konkrety. Kilka wybiórczo wybranych badań z tysięcy? Co to ma wspólnego z reprezentatywnością?

Uważanie się za kogoś, kim się nie jest nie ma cech choroby psychicznej?


Co ma to wspólnego z transpłciowością? Dana osoba twierdzi, że mając penis, ma macicę?