Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Raisei-chan: ach tak, przypomnij mi odsetek samobojów w społeczności... Tak się cieszą ze swojej decyzji. A tak przy okazji, istnieje taki subreddit jak /detrans - poczytaj sobie, jak zagubione i zmanipulowane gówniary podbawiły się cycków na resztę zycia
Na moj chłopski rozum, to jest całkiem intrantny biznes. To pompowanie transow i normalizacja zaburzeń.
  • Odpowiedz
@Przyjaciel_Rodziny

ach tak, przypomnij mi odsetek samobojów w społeczności... Tak się cieszą ze swojej decyzji.


Po tranzycji jest znacznie niższy. A żal z tranzycji wyraża mniej, niż 3% osób.

poczytaj sobie, jak zagubione i zmanipulowane gówniary podbawiły się cycków na resztę zycia


Pewnie jest podobny reddit dla ludzi, którym nie udała się chemioterapia. I co z tego?
  • Odpowiedz
@Przyjaciel_Rodziny

jakoś nie daję wiary tym procentom


No i słusznie, bo to pomyłka z mojej strony. W rzeczywistości te liczby są poniżej jednego procenta:

Regret after Gender-affirmation Surgery: A Systematic Review and Meta-analysis of Prevalence, Valeria P. Bustos, Samyd S. Bustos, Andres Mascaro, Gabriel Del Corral, Antonio J. Forte, Pedro Ciudad, Esther A. Kim, Howard N. Langstein, Oscar J. Manrique, 2021

Use of the Informed Consent Model in the Provision of Cross-Sex
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Ekspert_od_niczego: kiedyś były zabawy w eugenikę, ten cały rzeźnicki przemysł tranzycji wyląduje dokladnie w tym samym miejscu.
Organizacja zrzeszajaca profesjonalistow od tranzycji wydala papier, że po tranzycji prawie wszyscy są zadowoleni.
No ciekawe. Lis zrobił badania, z których wynika, ze kury są zadowolone z kohabitacji z drapieżnikami.
  • Odpowiedz
@Przyjaciel_Rodziny

kiedyś były zabawy w eugenikę


Porównanie zupełnie z dupy, bo te "zabawy" nie miały żadnych podstaw empirycznych. Coś takiego mogłeś zarzucać tranzycjom prowadzonym w latach 30., a nie teraz, po 90 latach badań i tysiącach publikacji naukowych na ten temat, które jednoznacznie potwierdzają skuteczność tej metody.

Gdy metoda naukowa się rozwinęła, eugenikę odrzucono, bo okazała się bezwartościową pseudonauką. Z tego samego powodu nie odrzucono prowadzenia tranzycji, bo ją dla odmiany badania
  • Odpowiedz
  • 0
@Przyjaciel_Rodziny ludzie robią coś dla mody, wbrew sobie, operacje płciowe, macanki z tą samą płcią a potem czują, że to gówno, że to nie oni i jeb w łeb.

Ale lewica powie, że to mityczna nietolerancja.
  • Odpowiedz
@Przyjaciel_Rodziny: kuuurwa weźcie wymyślcie już coś innego bo jak można cały czas te same argumenty przytaczać, czy ty czytasz w ogóle coś innego niż swój echo chamber że powielasz te same argumenty które były obalane miliony razy tak że zrobiłam post z symulacją każdej takiej dyskusji? a może przekaz od kremla ciągle taki sam? xD

https://www.wykop.pl/wpis/66893377/drogie-przegrywy-oto-ja-schodze-z-nieba-na-czerwon/
  • Odpowiedz
@Ekspert_od_niczego: To nie ma sensu, bo albo uważasz, że obecny stan wiedzy jest ostatecznym i nie podlega rewizji, albo że nauka zmienia swoją wartość logiczną w zależności od zastosowań (czyli taka np. lobotomia była naukowa, ale już nie jest). Eugenika nie jest stosowana dlatego, że usprawnianie przyszłych pokoleń fizycznie, intelektualnie i moralnie uchodzi za... Niemoralne. Nie zaś niewykonalne. Takie byłoby prędzej uzasadnienie tezy, że jak nie będziesz dopuszczać do rozrodu pewnych
  • Odpowiedz
@koIoruk

albo że nauka zmienia swoją wartość logiczną w zależności od zastosowań


Nie. Uważam, że obecny stan wiedzy naukowej jest znacznie większy, niż dawniej, co jest faktem. Oraz, że w obecnej nauce stosuje się metodę naukową. Obecnie nie jest znany skuteczniejszy sposób na pomoc osobom transpłciowym, niż tranzycja. Kiedy pojawi się skuteczniejszy, zmieni się stan wiedzy naukowej. Lobotomia, eugenika, ale i tranzycja nie miały solidnych podstaw naukowych, a przez brak używania metody
  • Odpowiedz