Wpis z mikrobloga

@b0r0_desperat:

Spotkała mnie ciekawa sytuacja. W trakcie rekrutacji na stanowisko w IT przeszedłem cała rekrutacje. No i nagle dzwoni do mnie szefowa HR i mi gratuluje, ale pod jednym warunkiem - podam kontakty do swoich poprzednich miejsc pracy. Wyraziłem zgodę i nagle osoba, która podałem wytłumaczyła mi, ze to niezgodne z RODO i generalnie podchodzi pod naruszenie prywatności.

Co sądzicie?

#hr #analityk25k #it
  • 5
@Cyklosporyba: dokładnie o to chodzi, w moim przypadku było to zupełnie nielegalne. Jest jeszcze poradnik UODO i to o co Pani pytała jest zakazane (rozmawiałem z 2 osobami od feedbacku).

Generalnie jak o tym poczytałem, to zdałem sobie sprawe, ze to działanie było z naruszeniem prawa. Z rekrutacji koniec końców zrezygnowałem (to jakaś nieznana firma 5 lat na rynku).
@b0r0_desperat: prosta sprawa, mogłeś podać numer do poprzedniej firmy, prosząc by zapytała o kontakt byłego przełożonego b0ro_desperata ;) absolutnie nigdy nie podaje się czyichś numerów / kontaktów - bez zgody tej osoby. Zawsze można natomiast spytać - czy możesz podać numer rekruterki z prośbą o kontakt osobie zainteresowanej.