Wpis z mikrobloga

Czy taką kartą podstawową zapłacę za granicą? Byłem dzisiaj w mbanku. Chciałem zamówić kartę visaintensive, bo taką wcześniej posiadałem będąc za granicą. Po czym Pani mi oznajmiła że nie potrzebuje żadnej innej karty, jeśli podepnę usługę wielowalutową w aplikacji do tej karty. Żeby potem nie było że pojadę a tu będzie zonk ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#niemcy #holandia #emigracja #mbank
Pobierz adammonster - Czy taką kartą podstawową zapłacę za granicą? Byłem dzisiaj w mbanku. C...
źródło: comment_1664404170SNVmywtu6cycpL2V8S8ibC.jpg
  • 8
@adammonster: zapłacisz normalnie, tyle że w "klasycznym" wydaniu, płacąc kartą z konta PLN w momencie płatności "kupujesz" w mbanku walutę obcą (np Euro). I teraz mbank zawsze miał strasznie kiepskie kursy z dużym spreadem, stąd ludzie uciekali np do Revoluta, który miał bardzo mały spread. Ale może mbank poszedł po rozum do głowy i usługa wielowalutowa jest spoko?
normalnie ci będzie działać. Też jestem w mBanku i wszystko działało. Pamiętaj tylko, żeby uprzednio sobie przewalutować w apce hajs na ten rachunek walutowy bo w momencie kiedy np. płacisz za zakupy i do zapłaty 15 ojro a nie masz tyle na walutowym to ci potrąci z macierzystego rachunku po #!$%@? kursie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@z___: miesiąc temu płaciłem ale kartą intensive i różnica między tym co mi mówił google a tym co zapłaciłem to max 0.5%
Karta była tak dobra jak revolut a w weekendy nawet lepsza