Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kaitek666: Problem w tym, że zostali poszkodowani ludzie, którzy kupili te gry przed wprowadzeniem tej polityki. Korpo jeszcze przed ogłoszeniem tej akcji wrzuciła część objętych usunięciem tytułów na wyprzedaż letnią. Wiem tyle, że moje pieniądze nie wylądują już u nich a jak poszkodowany klient pobierze sobie dodatki, (które legalnie nabył) z sieci w mej opinii powinien być wolny o roszczeń prawnych.
  • Odpowiedz
@SteelChuckNorris: no to w sumie nie rozumiesz procesu tworczego ¯\_(ツ)_/¯ jakbys chodzil do pracy z obietnica wyplaty po czym wyplaty nie dostal lub dostal jej pol, to co ci ukradziono? przeciez nie straciles niczego co juz miales, a moze nawet jestes bogatszy o pare zl.

Problem w tym, że zostali poszkodowani ludzie, którzy kupili te gry przed wprowadzeniem tej polityki.

@MLGkunek: nie zgodze sie. chyba, ze byl przymus kupowania, ale
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Szumny: Widzę, że w temacie praw autorskich wiesz naprawdę mało. Na ekskluzywne umowy obecnie może pozwolić sobie korporacja w zmowie z inną korporacją. Przykładem są licencje na wykorzystanie utworów muzycznych w grach. Jako zwykły pracownik nigdy nie dostaniesz umowy, która pozbawia pracodawcę prawa do wykonanej przez Ciebie części kodu. Tak samo jak nie dostaniesz bonusu od sprzedaży produktu. Stawiasz się tutaj w zbyt wysokiej pozycji względem korpo. Nawet znani muzycy nie
  • Odpowiedz
co to za mentalnosc zlodzieja? pc tez ukradles, bo 'nie moge miec rtx bo szkoda mi kasy'?


@dziekujemyzapraszamyponownie: o ile też nie czaję bawienia się w piraty i cracki, to też bez przesady. W piraceniu gier od dużych wydawców i producentów nie ma absolutnie nic złego (podobnie jak w kradzieży od duzych korporacji, sieci sklepów etc.). To są twory które mają konsumenta kompletnie w dupie i już nieraz to pokazywały, a
  • Odpowiedz
Problem w tym, że zostali poszkodowani ludzie, którzy kupili te gry przed wprowadzeniem tej polityki.


@matejss: @MLGkunek: chyba was cos swedzi. IGN czy inny gamingowy pudelek sie zesral, spanikowal i puscil plote. ubisoft wylacza serwery multi i sciaga gry ze sklepow. wyraznie powiedzieli, ze nie beda od niczego odcinac dotychczasowych posiadaczy.

W piraceniu gier od dużych wydawców i producentów nie ma absolutnie nic złego (podobnie jak w kradzieży od duzych
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Szumny: Jak wydajesz dla korpo to twoje prawa autorskie kończą się na liście producentów gry. Taka jest rzeczywistość branży bo w przeciwnym razie zwolnieni pracownicy mogliby stawiać chore wymogi np. usunięcie kodu do którego mają prawa. Dla przykładu pisząc kod dla nowej części Fallout nie będziesz posiadaczem praw autorskich majątkowych do gotowego produktu. Twoje imię może znaleźć się na liście deweloperów z kolei wszelkie prawa majątkowe będzie miała któraś z niniejszych
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dziekujemyzapraszamyponownie: Tak to czemu masz czas na aktywację kodu do 1 października a potem dupa mądralo? Przeczytaj dokładnie 1 stanowisko firmy. Gry nie tylko znikały z rynku ale również traciły dostęp do aktywacji dodatków przez wyłączenie systemu autoryzacji. Cała afera opierała się o zabranie dostępu do posiadanych dodatków nie zniknięcia ich ze sklepu. To że coś znika ze sprzedaży to norma i nikt nie robi o to afery.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Szumny: Jak robisz dla mniejszej firmy z lepszej pozycji owszem możesz dostać taką umowę ale rzeczywistość pracy jako typowy pracownik dla korpo jest wiadoma. Jak zbierze się grupa deweloperów i założy firmę to owszem mogą mieć luźniejsze umowy co do praw. W topce branży takie umowy to zbyt duże zagrożenie dla korpo przez co prawa realnego twórcy są ograniczone. Jesteś twórcą np. komponentu AI i zostaniesz wymieniony w napisach ale kod
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@przegro_pisarz: Co do cracków ostatnio jaka poejabana akcja, z epica za darmo miałem tomb ridera 2013 i byłem pewny że gierka się synchronizuje z chmurą. Lecę więc z formatem z windowsa 10 na 11 wszystko pięknie, ale saveów nie ma, 2h szukania, instalowania alternatywnych klientów, szukania savewów po necie i #!$%@? nie pasują save od wersji steamowej do epicowej. Jak się o tym dowiedziałem moja mina była mniej więcej jak w
  • Odpowiedz