Wpis z mikrobloga

Siema Mirasy, Ostatnio w moim gruzie renault scenic 2 1.6 benz sypneła się uszczelka pod głowicą i pojechałem ogarnąć temat do mechanika. Za naprawe (rozebranie silnika + części) zapłaciłem całościowo 6300 (w tym był wymieniony rozrząd, koło zmiennych faz rozrządu). Cena duża, ale patrzac na ceny nowych aut postawiłem ostatecznie na naprawe auta. Po odebraniu auta, na drugi dzień fura lekko się dusiła na zimnym i pojechałem z powrotem. Okazało się, że „pękło” wymienione wcześniej koło zmiennych faz rozrzadu i mechanik chce wymienić na oryginalne, ktore wg. niego kosztuje ok. 800 zł (tamte zakreklamują i będę musiał dopłacić 350 ziko za oryg). W zwiazku z tym, że żyjemy, w kraju, w ktorym żeby nie zostać zrobionym w ciula musisz znać się na zdrowiu, motoryzacji i wszystkim innym mam nastepujace pytanie. Czy jest to normalna cena za oryginalne koło zmiennych faz rozrządu i serwis #upg? #motoryzacja
  • 2
@sabu: U mnie rozrząd z kołem zf i kołem pasowym wymiana robocizna koszt 750, koło OE kosztowało mnie 400zł. Znajdź na allegro ile kosztuje u ciebie i zmień mechanika. Do 1.6 to pewnie nawet taniej niż te 350zł OE