Wpis z mikrobloga

Jak waszym zdaniem powinno wyglądać takie wzorowe CV? Właśnie muszę przygotować swoje i chciałbym zrobić tym razem naprawdę przemyślane i stawiające mnie w dobrym świetle w oczach rekruterów. Moje poprzednie były okej, ale dosyć generyczne. Teraz mam większe doświadczenie, jak i ambicje. Za jakieś zdjęcia bardzo dobrych np. z grafiki Google, albo protipy byłbym wdzięczny.

Od razu też kilka pytań:
1. Wiek w CV - ma to sens, czy zbędny bajer? Po szkołach i latach doświadczenia i tak widać jaki przedział reprezentuję.
2. Zdjęcie w CV - jestem przeciwnikiem oceniania po wyglądzie, zwłaszcza, gdy wyglądem nie pracuję, ale spotkałem się z teorią, że bez zdjęcia skrajnie zmniejszam swoje szanse na zatrudnienie. To prawda, czy takie Januszowe gadanie? Niewłaściwym zdjęciem też można odstarszyć...
3. Podpunkt "cechy" w CV.. i te grono osób, które dodaje "sumienność, punktualność, komunikatywność" i szereg niewiele mówiących frazesów. Moim zdaniem to tylko zapychacz. Rzeczywiście warto coś takiego dodać, czy raczej skupić się na bardziej twardych kompetencjach? Choć z drugiej strony jest rok 2022 i wciąz dziwie się, że niektórzy jak mantrę wpisują "obsługa Worda, Power Pointa" :D
4. Opisowa forma CV - czyli opisywanie co robiłem w danej pracy, czego nauczyłem się na studiach. Ponoć jest to lepsza forma, niż suche kalendarium, co w sumie dla mnie jest zrozumiałe. Zgadzacie się z tym?
5. Zainteresowania - czy to prawda, że warto tutaj być w pełni sobą i specjalnie skupić się na jakichś niszach i niekoniecznie zrozumiałych rzeczach, aniżeli ogólnikach? Bo chyba nie ma nic nudniejszego niż osoba, która wpisuje "muzyka, film, podróże". A nawet tak banalne rzeczy da się przedstawić intrygująco i pokazać, że jest się ciekawym człowiekiem/ma się łeb na karku.
6. Layout - w ostatnim czasie jest sporo szablonów graficznych i jest moda na "wypasione" CV. Moim zdaniem często jest to przerost formy nad treścią. Warto podążać za modą, czy postawić na schludność i minimalizm?
7. W wielu CV jest moda na krótki opis siebie: "Jestem taki i taki, specjalizuję się w tym i w tym". Warto napisać taki akapit, czy raczej reszta CV przemówi sama za siebie?

Byłbym wdzięczny za wskazówki :D

#rekrutacja #hr #pracbaza #cv #praca #pracuj #kariera #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #pytanie
  • 7
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GoddamnElectric:
1) Zbędne
2) Zbędne
3) Zbędne
4) Przydaje się, z samego kalendarium mało wynika.
5) Może być
6) Ma być przede wszystkim czytelne, potem atrakcyjne.
7) Jeśli możesz tam wpisać coś, co ma związek z pracą i sens to warto.
  • Odpowiedz