Wpis z mikrobloga

Na przykład Aragorn w innym momencie otrzymuje miecz, nie w Powrocie Króla a w Drużynie pierścienia z tego co pamiętam.
@Fekalny_okuratnik: Władca Pierścieni nie jest wierną adptacją, ale jest jedną z najlepszych ekranizacji książek, bo wszystko co istotne dla fabuły i dla medium kinowego zostało i wypierdzielono całkowicie niepotrzebne wątki jak Tom Bombadil, szara kompania, synowie Elronda, pierdyliard imiennych wasalów Gondoru, które by nie działały w filmie.
@Fekalny_okuratnik: @ChochlikLucek: @josan: @11mac11: @smierdakow: @Z4lew: @rafa0912: Zgodność władcy pierścieni filmowego z książkowym jest moim zdaniem bardzo powierzchowna. Niby zachowano główna linie akcji, ale jak wejdziesz w szczegóły to wszystko było inaczej :) Zmiany typu brak wielu wątków pobocznych, zamiana postaci na inne, zmiany charakteru postaci czy dodawanie nieistniejących wydarzeń.
Dla przykładu- Aragorn, Theoden Denethor mają inne charaktery niż w książkach
Usunięcie wątku z kryptami,
@Fekalny_okuratnik wbrew powszechnym opiniom Hobbit jest dosyć wierny fabularnie, pomijają wątek miłosny krzata z elfką. Sceny z białą rada znajdują się w książce, ale są retrospektywnie opowiadane przez Gandalfa gdy tłumaczył się dlaczego opuścił kompanię przed wejściem do Mrocznej Puszczy
@orfan: Myślę, że zgodność z oryginałem jest na wysokim poziomie i zrealizowana w punkt, dobre przełożenie na język filmu. Trudno wymagać, żeby film zawierał wszystkie wątki poboczne i wszystkie pomniejsze, mniej ważne postacie.

To nie jest tak, że Aragorn miał całkowicie inny charakter w książce, główna różnica to wątpliwosci co do zostania królem, tego w książce nie było. Pewnie Jackson sobie pomyślał, że doda postaci "głębi". Myślę, że wyostrzone szaleństwo Denethora
@okrim: Ja nie przeczę, że ogólne zmiany, wyszły na lepsze i finalnie film wyszedł świetnie. Co do ich słuszności, to każdą pewnie trzeba by osobno rozważyć, niektóre, jak scena ze śpiewem Eowiny są genialne imo, inne niepotrzebne. Natomiast moje zdanie jest takie, że filmy są mocno rozbieżne, ale powody są zrozumiałe