Wpis z mikrobloga

Szukam samochodu do 25k i co najlepiej wziąć według Was? Przede wzystkim zależy mi żeby była w miarę prosta benzyna, silnik bez turbin, ani podobnych elementów które mogą się #!$%@?ć no i tempomat. Z dodatków, to wiadomo, fajnie jakby były bajery typy czujniki przód/tył, bieg 6 (tylko beta :(), grzane siedzenia, może szyba (tylko focus :(). Najbliżej mi do Astry 4, bo najłatwiej znaleźć auto, które posiada większość tego wyposażenia.

#opel #samochody #bmw #ford #volkswagen #motoryzacja

Co brać?

  • Astra 4 (J) 1.6 115km 20.0% (16)
  • BMW 1 2.0 122km 21.3% (17)
  • Focus 3 1.6/1.8 105-125km 40.0% (32)
  • Golf 6 1.6 102km 18.8% (15)

Oddanych głosów: 80

  • 22
  • Odpowiedz
@MechanikIMIR: Czytałem, że w 1.4 problem może pojawić się nie tyle co z silnikiem, co ze skrzynią biegów, bo jest inna niż w tym 115, no ale ma za to 6 bieg ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Do Aurisa i Civica ojciec mnie próbował przekonać xD. Silniki zajebiste, no ale ten wygląd... Auris według mnie jak dla dziadka, a Honda za powiedzmy "odważne" kształty.

@adrjenq: @Marcinxxx:
  • Odpowiedz
@trx87: Przedlift Bety to rocznik chyba do 2007, a chciałbym auto młodsze o te +/- 3 lata, więc chyba BMW odpada. A w golfie boje się, że 102 konie to za mało, plus z tym silnikiem nie widziałem jeszcze opcji z tempomatem.
  • Odpowiedz
@LynxOV: co do 1 to nie kupuj 2l silnika tylko albo 116i albo 130i - wszystko pomiędzy to straszny syf który się mega psuje.

A ogólnie do 25k to polecam E46 np. 325i/330i - w LPG wyjdzie CI taniej niż wszystkie powyższe i jest klasę wyżej.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Op chce tanie w utrzymaniu auto z prostym silnikiem za 25k a wy mu wyjeżdżacie ze 130i gdzie może go spotkać lawina wydatków zwiazana z vanosami i wieloma innymi typu odma, elektrozawory vanosa, pompa cieczy elektryczna. Czy wy jesteście normalni?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@adrjenq: dokładnie to samo go może spotkać w 2.0l i koszta są podobne.

Zresztą nie polecam mu 130i bo to poza jego budżetem tylko mówię że nic pomiedzy tym nie ma sensu.

@trx87: zgadza się, chodziło mi o 116i przedlifta
  • Odpowiedz