Wpis z mikrobloga

@niochland: O ile niewłaściwy i nieporządanych kontakt fizyczny, werbalny czy jakieś gesty są oczywiste to co powiesz na wyżej podany przykład ze strony wpatrywania się/ gapienia się. Kiedy jest tylko spojrzenie, a kiedy jest to drugie. Jak idąc ulicą spojrzę na kobietę i jej się to nie spodoba to jest to molestowanie? Będąc w lokalu na obiedzie przy stoliku na przeciwko będzie siedziała kobieta i mimochodem spojrzę na nią kilkukrotnie podnosząc
  • Odpowiedz
@tryboluminescencja:

"O ty brzydalu spadaj! Molestowanie!

Jak ryjec masz niewyjściowy to sorry xD Problem.
Poza tym jak ktoś nie wyraża chęci na poznanie się z tobą to nie oznacza, że musisz spróbować innej taktyki. Nie chce i już. Ich strata ¯\_(ツ)_/¯

@moods:

strony wpatrywania się/ gapienia się

Ale wiesz ty czym jest wpatrywanie się/gapienie się? Wpatrywanie się/gapienie się to nie jest zerknięcie na dekolt czy dupsko. Mam wrażenie, że większość
niochland - @tryboluminescencja: 
"O ty brzydalu spadaj! Molestowanie! 
Jak ryjec ma...

źródło: comment_166228127137QMeYBRsSqTn4tpcIKWXs.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Ja mam wrażenie, że jest tu pewien element niezrozumienia tego, że to że 84% kobiet doświadczyło jakiejś formy molestowania nie oznacza, że większość facetów to robi. Przecież w zupełności wystarczy, że rzucając liczbę z czapy co 20 facet na którego trafiają kobiety nie trzyma odpowiedniego dystansu i spokojnie to wystarczy by wyrobić taką statystykę.

Tak samo dziwią mnie komentarze w kategorii, że we własnym środowisku nie ma się nikogo, kto zachowuje się
  • Odpowiedz
@niochland: Podałem ci 2 przykłady do których się nie odniosłeś, a pewnie kilka takich sytuacji znalazło sie w tych 66%. Myślę, że wiele kobiet jednak uzna i uznało za molestowanie zerknięcie na dekolt czy dupsko. Ten przykład o placu zabaw taki trochę z dupy i niezbyt nawiązuje do tematu rozmowy.
  • Odpowiedz
Dwody proszę. "Niewykluczone" to nie jest dowód. Dawaj.


@hamuj_sie_hamuj_sie: https://fra.europa.eu/sites/default/files/fra-2014-vaw-survey-at-a-glance-oct14_pl.pdf https://www.cbos.pl/SPISKOM.POL/2018/K_098_18.PDF wartości dużo mniejsze od tych, które zostały przytoczone we wpisie, ale to wciąż bardzo duża część kobiet.

Bo znowu wymyślasz, że moze to było molestowanie, a może nie, to zależy


Nie rozumiesz lub nie znasz definicji molestowania ¯\(ツ)_/¯

gdzie wskaźniki takich zachowań w strone kobiet są jednymi z najmniejszych na świecie?


Warto się zastanowić, z czego to może wynikać.
  • Odpowiedz
@little_muffin: Takie zachowanie nie jest Ok i już podchodzi pod molestowanie, ale uważam że określenie molestowanie, jest nadużywane. Jak ci powiem że „chciał bym żebyś usiadła mi na mordzie” to najczęściej oznacza że jestem idiotą a nie „prawie cie zgwałciłem” albo molestuje cie. ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
No ja tez doświadczyłem klepnięcia w dupe przez koleżankę z pracy dużo starsza. Po prostu powiedziałem jej, ze mi się to nie podoba. Potem mnie obgadywała. Czy to oznacza, ze wszystkie kobiety tak robią?


@Chehu: Laska na screenie ma ochotę bić wszystkich mężczyzn za to, że molestowanie istnieje. @little_muffin napisała, że faktycznie statystyka z tego samego screena, że 84% kobiet jest molestowanych kobiet jest prawdopodobnie prawdziwa, bo (uzasadniła dlaczego).
Wykopek: czyli
  • Odpowiedz
„chciał bym żebyś usiadła mi na mordzie” to najczęściej oznacza że jestem idiotą a nie „prawie cie zgwałciłem” albo molestuje cie.


@Nerax123: No tak - niepożądane komentarze o charakterze seksualnym wywołujące dyskomfort adresatki nie są molestowaniem, bo Wykopek tak mówi i bo Wykopek uważa na podstawie niczego, że molestowanie == próba gwałtu tylko i wyłącznie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Równie dobrze mógłbyś twierdzić, że klepnięcie w pupę
  • Odpowiedz