Wpis z mikrobloga

@mickpl:
Przyczepię się, ale myślę, że słusznie. Irytuje mnie to podejście, że QE czyli luzowanie ilościowe to przecież tylko wpuszczanie dodatkowego pieniądza na rynek i wcale nie powoduje inflacji (2:18). Tak lekko o tym mówią, a to jest okradanie ludzi z wypracowanej siły nabywczej i nic więcej. W zasadzie QE to przestępstwo w białych rękawiczkach.

Nie spowodowało to może od razu wzrostu inflacji CPI (kompensacja wzrostem wydajności pracy, inflacja z opóźnieniem),
Przyczepię się, ale myślę, że słusznie. Irytuje mnie to podejście, że QE czyli luzowanie ilościowe to przecież tylko wpuszczanie dodatkowego pieniądza na rynek i wcale nie powoduje inflacji (2:18). Tak lekko o tym mówią, a to jest okradanie ludzi z wypracowanej siły nabywczej i nic więcej. W zasadzie QE to przestępstwo w białych rękawiczkach.


@LaurenceFass: do 2020 QE było rozdzielane bezpośrednio do instytucji finansowych, co nie powodowało inflacji "na ulicy", natomiast
Przyczepię się, ale myślę, że słusznie. Irytuje mnie to podejście, że QE czyli luzowanie ilościowe to przecież tylko wpuszczanie dodatkowego pieniądza na rynek i wcale nie powoduje inflacji (2:18). Tak lekko o tym mówią, a to jest okradanie ludzi z wypracowanej siły nabywczej i nic więcej. W zasadzie QE to przestępstwo w białych rękawiczkach.


@LaurenceFass:

Ona nie powiedziała, że QE nie powoduje inflacji. Powiedziała tylko, że po kryzysie finansowym minęło ponad
Ona nie powiedziała, że QE nie powoduje inflacji. Powiedziała tylko, że po kryzysie finansowym minęło ponad 10 lat i nie było dużej inflacji mimo luzowania ilościowego.


@okrim:
Inflacja wystąpiła tylko na innych aktywach - nie CPI.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vateras131: Jeszcze nie siedzi w radzie. Tak jak @mickpl napisał, zostanie powołana w najbliższym czasie. Strasznie mi tym wywiadem zaimponowała, więc mam nadzieję że tak się rzeczywiście stanie.
@mickpl: oni wszyscy dobrze gadają póki są w opozycji, przy zamianie stron, zmienia się narracja a ludzie dalej się na to nabierają. Idąc na wybory legitymizuje się tylko oprawce który będzie cie rżnął. Pozdrawiam.