Wpis z mikrobloga

Czy puszczanie zasilania z taniego agregatu, który nie trzyma napięcia, przez Online UPS pozwoli skutecznie zabezpieczyć sprzęt elektroniczny przed wahaniami napięcia?

Może wystarczy do tego celu UPS Line interactive?

Czy sam UPS nie będzie cierpiał przez pracę z takim tanim agregatem?

#elektronika #agregat #zasilacz #zasilaczzczarnejlisty #ups #energetyka
MilionoweMultikonto - Czy puszczanie zasilania z taniego agregatu, który nie trzyma n...

źródło: comment_1661633579rq5asAJBtiywtzaLo5dbz5.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@MilionoweMultikonto: line interactive - nie. Musiałby to być ups online i musiałby to być dobry ups, który od takiego zasilania nie zgłupieje i nie zacznie go ignorować jako nieprawidłowego.
Nie wiem, czy nie lepiej się takiego agregatu pozbyć i nie kupić lepszego.
  • Odpowiedz
@MilionoweMultikonto: to kup coś, co ma choć AVR, a najlepiej inwertera. I raczej nie wynalazki w stylu Kraft Dele (to są najtańsze chińczyki brandowane na niby niemieckie), tylko coś ciut lepszych firm. Sam w podobnym celu kupiłem inwerterowego Daewoo, kolega na promocji w Juli ustrzelił Stanleya - wydasz ciut więcej, ale masz pewność działania z wszelaką elektroniką.
  • Odpowiedz
@MilionoweMultikonto: nie kupuj tego gówna z obrazka nie ważne pod jaka marką by było. Bo widziałem nawet pod marką koreańskiego producenta samochodów i nie tego na D ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak masz UPSa to może nawet bez AVR by dał radę, ale jak potrzebujesz poniżej 1kw to są takie maleństwa https://allegro.pl/oferta/yato-agregat-pradotworczy-inwertorowy-800w-880w-12123926394 choć Kraft sprzedaje chyba identczyny model tylko kolor inny.
Osobiście bym wolał dołożyć i kupić
wypokowyexpert - @MilionoweMultikonto: nie kupuj tego gówna z obrazka nie ważne pod j...

źródło: comment_1661663674Me69iS5ydybioWjXeMSqG9.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Jak masz UPSa to może nawet bez AVR by dał radę,


@wypokowy_expert: zwykły UPS w stanie "jest zasilanie" po prostu łączy wejście z wyjściem, więc nie ustabilizuje. A wręcz raczej sam będzie szalał i co chwila przerzucał na baterie, jak mu się zasilanie nie spodoba.

nie wiem jak można takie coś kupić (obrazek)


@wypokowy_expert: to jeszcze jest kwestia rozsądku kupującego i upewnienia się, czy kupuje coś faktycznie produkowanego przez daną
  • Odpowiedz
coś z Hyundaiem wspólnego, a podobieństwo z KraftDele wynika z faktu, że to ta sama konstrukcja, tylko produkowana w różnym reżimie technologicznym. Nie wiem, nie chcę się mądrzyć na siłę.


@Jarek_P: to jest ta sama gówniana konstrukcja, prądnica indukcyjna (bezszczotkowa) z paskudnym wyjściem i dobijająca do 270V bez obciążenia

Kiedyś oglądałem filmik to jest 2 chińskich producentów tego badziewia, po kształcie zbiornika to jest jeszcze ten gorszy.

A co do typowych
  • Odpowiedz
@mrKoval: jakbyś poszukał to byś znalazł gotówce na LPG choć to raczej te mocniejsze i nie wiem czy coś z inwerterem bedize fabrycznie. W zasadzie każdy generator benzynowy da się przerobić, bo to wszystko są silniki gaźnikowe
  • Odpowiedz
@wypokowy_expert: Ok, dziękuję, poszukam.
A chciałem dopytać o takie zagadnienie - niektórzy aby wykorzystać butlę "do zera", odwracają ją do góry dnem, dają filtr fazy ciekłej na wąż i parownik. Jest to właściwe i opłacalne?
  • Odpowiedz