Wpis z mikrobloga

Jaki zegarek sportowy polecacie tak żeby się dało podłączyć czujnik kadencji najlepiej innej firmy, mógłby mieć jeszcze barometr do pokazywania wysokości i najlepiej do 1000. Jakiś forerunner a może suunto czy inny polar? Może ktoś próbował zrobić z zegarka komputer rowerowy? Ale chyba wyświetlacz za mały.
#garmin #szosa #rower #bieganie
  • 11
  • Odpowiedz
@cuz_m: ja polecam forerunnera. Jaki model obecnie, to nie wiem. Ja od kilku lat używam 735xt i jestem mega zadowolony. Mam podpięty do niego pas HR meilan i czujnik kadencji/prędkości od magene. Wszystko sparowane bez problemów i działa spoko (pomijając, że magene strasznie żre baterię i czasem jest rozczarowanie jak się nie połączy, bo jest rozładowany).
  • Odpowiedz
Może ktoś próbował zrobić z zegarka komputer rowerowy?


@cuz_m: przeciez te zegarki to sa komputery rowerowe.

Nie bardzo rozumiem co masz na mysli piszac, zrobic z zegarka komputer rowerowy.
Po podpieciu czujnikow pokaze ci wszystkie dane, plus jesli sikor obsluguje to dostaniesz mape, prowadzenie po trasie itd.

Na stronie garmina masz wyszukiwarke, znajdz cokolwiek co ma barotmer, upewnij sie jakim prokotolem nadaja twoje czujniki rowerowe i jesli sikor je obsluguje, to
  • Odpowiedz
@cuz_m: nie wygłupiaj się i kup komputerek: już bez różnicy czy garmin czy wahoo - każda z tych firm ma swoje plusy i minusy. Jakiego byś nie wybrał zegarka to do jazdy wyświetlacz jest za mały, chyba, że chcesz tylko jedno pole danych i jedziesz po drodze prostej jak stół (nie trzęsie Ci kierownicą).
  • Odpowiedz
@cuz_m: ja uzywam i u mnie sie sprawdza, sikor na nadgarstku jest niewygodny na rowerze. Zegarek w uchwycie, ma identyczny ekran jak stare liczniki rowerowe sigmy. Natomiast przy mapach, przy polach z wieksza iloscia danych robi sie juz srednio (albo wrecz gownianie) z czytelnoscia.

Suunto to byl dawno temu fajny producent zegarkow sportowych. Ale w pewnym momencie nie wiedzieli w ktora strone isc z tym segmentem i nawypuszczali wynalazkow, ktore mialy
  • Odpowiedz
@cuz_m: Sam używam starego Suunto Traverse Alpha jako licznik oraz do trackowania treningu, który potem ląduje na stravie. Sam zegarek spisuje sie bardzo spoko, jest czytelny i nie mam z nim najmniejszych problemów. Na jednym ekranie mam wyswietlone 3 pola z danymi bo wiecej nie potrzebuje (nie posiadam dodatkowych czujników i na razie nie planuje ich zakupu).
Wilson2231 - @cuz_m: Sam używam starego Suunto Traverse Alpha jako licznik oraz do tr...

źródło: comment_16612424492II4eGZrpyMV2tmlArhHjA.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@cuz_m mam fenixa 6 pro i edge 530. Czasami jak jadę na jakiś inny rower gdzie nie mam uchwytu na 530tke, to używam zegarka. Ogólnie posłuchaj rad kolegów i kup sobie komputerek, szkoda sensu jeździć na samym zegarku jak zależy Ci na nawigacji itp
  • Odpowiedz
@cuz_m: Ja kupiłem z takim zamysłem Fenixa 6 -> działa ze smart trenażerami, czujniki kadencji, prędkości po ANT+ czy BTH innych firm śmigają. No i spełnia też inne twoje wymagania.

Ale w końcu odkryłem, że na rower jak jeździłem po kursie, że do roweru przydaje się komputerek i teraz dodatkowo używam Edge 530. Ale do dziś zdarza się, że i z Fenixem ruszę w trasę.

Małżonka na Fenixie 6s również ma
  • Odpowiedz