Wpis z mikrobloga

Mirki, od jakiegoś czasu szukam sztywnego widelca alu/karbon z mocowaniem na hamulec tarczowy, rurą sterową 1 1/8 i sztywną osią 12/15. Powoli uznaję, że to niemożliwe, bo chyba mniej więcej w czasach wchodzenia sztywnych osi w #szosa #gravel standardem był też tapered. Czy ktoś się spotkał z takim widelcem?
Najbliższe, co do tej pory znalazłem, to taka bliżej nieokreślona sterówka jak na zdjęciu i nie mam pojęcia jaki to standard i jakie stery ewentualnie dobrać do klasycznej mufy 44/44.
#rower
nynomat - Mirki, od jakiegoś czasu szukam sztywnego widelca alu/karbon z mocowaniem n...

źródło: comment_1660896834Wp5gu8qPDQHceooH0t54BH.jpg

Pobierz
  • 17
@ujdzie: mocowanie hamulca to pół biedy, ale sztywna oś do wymóg, bo to w ogóle powód zmiany widelca. QR mi ciągle się przestawia i tarcza wariuje. Widziałem na Ali i nawet bym zamówił, gdyby to było alu, a karbonowi chińskiemu nie ufam :(
@ujdzie: fajny gadżet, ale to nic nie da, jeśli przy pierwszym kamieniu/krawężniku lub hamowaniu przednim koło się przestawia w hakach. Możliwe też, że świeży wdielec QR też by załatwił sprawę, bo może te haki są już wyrobione.
@nynomat: a masz te zaciski czy osie zakręcane kluczem? Też mam tarcze na QR (rower z 2015/2016) kiedy pojęcie jak gravel dopiero raczkowało i na początku właśnie hamulce mi się przestawiały na zaciskach, nie wiem, widocznie za słabo dociskałem ale nigdy nie umiałem wyczuć czy będzie ok czy za słabo, dopiero jak kupiłem osie zakręcane kluczem(picrel) jest ok, żadnych problemów od tego czasu.
Rinter - @nynomat: a masz te zaciski czy osie zakręcane kluczem? Też mam tarcze na QR...

źródło: comment_16608998819qXNv7lFVDq0S0VRqkrepm.jpg

Pobierz
via Android
  • 1
@Rinter dokladnie tak, mam zaciski.
Mam taki sam problem, jak Ty, wiecznie nie mogę dobrać siły ścisku, mam też czasem wrażenie, że dosikałem mocniej, a przy otwieraniu jest znów luźno. Dźwignie są straszne, w MTB też wymieniałem oś 15 mm z dźwignią na wkręcaną imbusem. Tan dochodzi jeszcze kwestia ustawienia wajchy tyłem do kierunku jazdy, wiecznie się nie udawało przy odpowiedniej sile.

Możesz mieć rację, bo w dirtówce też miałem haki 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ujdzie: ( ͡º ͜ʖ͡º) chce to! Uniwersalne to jest czy trzeba pod grubość tarczy dobierać? Są w ogóle różne grubości tarczy?
QR mi ciągle się przestawia i tarcza wariuje


@nynomat: wtf? w mtb zarówno na suntour duro jak i rockshox reba na qr 9mm nic mi się nigdy nie przestawiło od 2011 roku... a raczej bym nie powiedział, że SLXy to słabe hamulce.