Wpis z mikrobloga

Dawno nie było wpisu odnośnie mojego borderka ( trochę spraw itd. nie było czasu ). Pies jak wiadomo rośnie cały czas:) co kilku rzeczy wszystkie nowomody typu patyki z cudownego drewna, gryzaki zalecane przez znawców tematu behawiorystów można wsadzić sobie w.... Butelka po wodzie, albo szczotka do mycia talerzy robią furorę. Kostki z jakiś firm do gryzienia a gdzie tam najtańsza jaka jest najlepsza XD Poza tym nie ma tragedii jak narazie dom jest cały zniszczeń brak najgorsze te upały bo widać że pies wymieka i szuka chłodnego miejsca. Generalnie jak na 4 miesięcznego szkraba idzie dobrze :) ciekawa świata a przy tym empatyczna i widać że bardzo mocno się już zżyła :) tak więc wykopki nie wierzcie we wszystko co jest napisane lub nagrane w internetach :) że pies jest tylko dla sportowców i kogoś kto nie śpi od 2 w nocy :) #abi #bordercollie #psy
Pobierz netevil - Dawno nie było wpisu odnośnie mojego borderka ( trochę spraw itd. nie było ...
źródło: comment_1660850394O9TehSfEfcVAtXeumkfcxA.jpg
  • 13
@netevil: Jak na 4 miesiące to to jeszcze mocno za wcześnie, żeby osąd do całej rasy wydawać IMO. Ogólnie wiadomo nie jest to tak, że opisy rasy się muszą tak znowu w 100% za każdym razem potwierdzić. No ale u mnie np jeśli o Karelczyka chodzi to póki co jest 1 do 1, choć i tak jestem pod sporym wrażeniem, że nam współpraca tak dobrze idzie zwłaszcza ostatnio jak mądrzeje.
To jakaś dziwna opinia na temat tych słów w Polsce. Pies dla sportowców. Z takim podejściem zajedzie się takiego psa. Border collie będzie #!$%@? tak długo jak będzie się tego od niego oczekiwało albo aż padnie. Z podejściem pies dla sportowców można mu zrobić krzywdę.
Przede wszystkim jest to rasa która potrzebuje więcej ruchu i zajęć niż inne, a nie bezmyślnego tyrania.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@netevil: nie uważam że to rasa dla wybrańców, ale uważam że jakiś pomysł na bc powinno się mieć. Nie muszą to być sporty, czy pasienie, ale choćby jakieś proste sztuczki, czy jakieś ambitniejsze posłuszeństwo. Wg minie te psy zwyczajnie kwitną jak daję im się jakieś wyzwania.
A druga sprawa że jest to mega zróżnicowana rasa zarówno w obrębie wyglądu, jak i charakteru. I są w tej rasie psy bardziej i mniej
@mikaliq: Niestety nie mogę Ci dać kilku plusów za Twój komentarz. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Ze swoim Borderem warto się wybrać do miejsca, gdzie jest wiele Borderów. Można wtedy zobaczyć, jak bardzo zróżnicowana jest ta rasa.
Masz już swojego Bordera?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ammon: no na pewno w razie jakiś problemów warto iść do trenera ogarniającego tą rasę.
Tak od roku posiadam bc. Przed wyborem miotu pooglądałam obu rodziców w pracy, obczaiłam ich wcześniejsze potomostowo z innych miotów, spojrzałam w dalszym rodowód pod względem popędów i zdrowia. I mam takiego psa jaki mi pasuje. Z jakim mi się dobrze żyję i pracuje, choć z pewnością wiele osób nie chciałoby takiego psa ¯\_(ツ)_/¯
@mikaliq: Zapytałam, bo na tym zdjęciu trochę nietypowo jak na 4 miesięcznego bc wyglada. Przeglądałam też starsze posty i widziałam, że szczeniak wzięty w wieku 7 tygodni, rodzice bez badań, ale i ojciec, i matka byli w hodowli i „wyglądali zdrowo”, więc trochę pseudo śmierdzi
@mikaliq: Wzięłaś bc nastawionego na pracę z owcami czy o innych predyspozycjach?

U mnie od kwietnia pojawił się drugi bc. Mam dwa psy tej samej rasy, a ich charaktery, umiejętności i nastawienie do pracy obecnie leżą na dwóch różnych biegunach. Charakter młodego bc tak się zmieniał na przestrzeni kilku tygodni u mnie, że na pewno nie oceniałbym 4 miesięcznego szczeniaka jako dobry/zły. bc generalnie podczas dorastania mają swoje lepsze i gorsze
@Ammon: Nie jestem sędziom kynologicznym, tylko kilka szczeniaków znałam na żywo, więc dużego porównania nie mam, ale żaden z nich w wieku 4 miesięcy nie miał całkowicie oklapłych uszu i tak długiej kufy (chociaż to może być kwestia perspektywy na zdjęciu)
@Ammon też mam bordera z pseudo obecnie ponad półtora rocznego, wziąłem go se względu na swoją niewiedzę i słaby research co do hodowli(uznałem że jak pies kosztuje 3k to musi być dobra hodowla),
Trenujemy obecnie agility, obediance i mam zamiar zapisać go na nose work w najbliższym czasie, no i niestety muszę powiedzieć że wiadc różnice szczególnie w zachowaniu między nim a innymi borderami w jego wieku które spotykam, nie ma tak