Wpis z mikrobloga

#bonus #nocna #meksyk odświeżam wpis sprzed wielu lat, wpis, który jeden z moderatorów wykopu mi ukradł potem, #!$%@? po prostu skopiował i prywatnie przyznał się do tego, a na koniec usunął swoje konto. Nie wnikam, było, minęło, ale treść może być interesująca, zwłaszcza dla śledzących tag #meksyk oto ta archiwalna treść:

Na zdjęciu widać tak zwaną banderę. Flaga Meksyku to zielony, biały i czerwony. Tak też się pije tequilę w Meksyku - najpierw zielony - sok z limona (edit: na zdjęciu nie bardzo zielony, ale limonki są zielone, a sok... prawie), potem tequila (biała odmiana), i na końcu sangrita - rodzaj specjalnej popitki na bazie pomidora i innych warzyw. Smakuje toto trochę jak zupka warzywna lub pomidorowa. Ewentualnie w roli czerwonego koloru może wystąpić także Clamato - sok z pomidora z dodatkiem selera.

Saludos!
mike78 - #bonus #nocna #meksyk odświeżam wpis sprzed wielu lat, wpis, który jeden z m...

źródło: comment_16606942148e5DXkEq9PqlXsilz2MXgZ.jpg

Pobierz
  • 66
  • Odpowiedz
@uberAdzian: ja to najbardziej lubię Modelo especial. Ale darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda. Dostałem w salonie fryzjerskim jako poczęstunek.
  • Odpowiedz
@uberAdzian: nie próbowałem jeszcze!
W rodzinnym domu młodej króluje Bud light. Za to nauczyłem ich pić wściekłe psy. Uwielbiają to. Zamiast soku malinowego używam grenadyny. Polecam
  • Odpowiedz
@uberAdzian: @siaq: Ale wiecie, że Modelo to nie tylko marka piwa, ale też nazwa browaru, czy kompani browarskiej? Tej samej, która produkuje Coronę. I niestety, parę lat temu Modelo przestało być meksykańskie. Jacyś duńczycy czy inni holendrzy wykupili temat, przykra sprawa. Chociaż symbol meksykańskiego piwa, Corona, tak naprawdę jest lokalnie mało poważany, lokalsi preferują Victorię, Modelo Negro, Pacifico i inne, bardziej lokalne piwa.
  • Odpowiedz
@siaq: Gratuluję. Pewnie zdjęcia nie wrzucisz, szkoda. Ale znam temat, wiem o co chodzi. Z niejedną Meksykanką miałem do czynienia.
  • Odpowiedz
@siaq: Znam w Warszawie księdza z Meksyku, jakbyś potrzebował dwujęzycznego ślubu. W ogóle mam pewne doświadczenie w tych sprawach, ale to wal na priwa jak coś.
  • Odpowiedz