Wpis z mikrobloga

Long story short dlaczego ja i część Mirków nie zabijamy się teraz aby kupić byle co. Część hajsu mam na koncie w Nest Banku, w tym momencie skumulowało się tam ok. 500k. Oprocentowanie efektywne tego konta wynosi równe 7% bez limitu środków (oferta dla starych klientów). Daje ono miesięcznie 2992 zł odsetek minus podatek Belki. Za taką kasę można na luzie i zapasem wynająć coś co teraz stoi 500k. Jak ceny mieszkań nominalnie przynajmniej nie rosną, a wiemy, że spadają, to w zasadzie z każdym miesiącem tylko zyskuję. I to się nie zmieni dopóki nie rozpocznie się mocny cykl obniżek stóp procentowych, czyli pewnie gdzieś tak od początku 2024 roku. A nie trzymam całej kasy na koncie oszczędnościowym, inne pozycje dają jeszcze lepszy zwrot. Dziękuję za uwagę.

#nieruchomosci #ekonomia #gospodarka #oszczedzanie
  • 51
  • Odpowiedz
@mickpl wynajmujesz mieszkanie mając 500k na lokacie ?
I z odsetek płacisz za wynajem? Mówisz że tym zagraniem zyskujesz przy 15% inflacji?
Nie dość że nie masz mieszkania które daje Ci powiedzmy 2k miesiecznie to te 500k za rok będzie warte 75 tysięcy mniej.

Z resztą patrząc na Twoje wpisy to myślałem że już masz że 3 mieszkania
  • Odpowiedz
@ipkis123: No widzisz Miras, mam tą przewagę, że rozumiem jak działa gospodarka i nie - będę miał dalej 500k, które będzie warte w nieruchomościach więcej jeżeli nominalnie spadną.
  • Odpowiedz
No widzisz Miras, mam tą przewagę, że rozumiem jak działa gospodarka i nie - będę miał dalej 500k, które będzie warte w nieruchomościach więcej jeżeli nominalnie spadną.


@mickpl: Gorzej jak niedługo zaczną wygaszać cykl podwyżek i zaczną robić dodruk, żeby nie doszło do ostrej recesji. Miras zczerwienieje ze złości ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A przypominam, ze w gospodarce ciężko jest przewidzieć co bedzie za 2-3 lata. Pamiętacie
  • Odpowiedz
Gorzej jak niedługo zaczną wygaszać cykl podwyżek i zaczną robić tapering, żeby nie doszło do ostrej recesji.


@amstaf01: A widzisz niekoniecznie. Jak będą wygaszać podwyżki, w co wątpię, ale może tak być - to będę jedną z nielicznych osób, które będą miały tego świadomość. Ceny nie wzrosną tydzień po, byłby w razie czego czas.
  • Odpowiedz
Nie dość że nie masz mieszkania które daje Ci powiedzmy 2k miesiecznie to te 500k za rok będzie warte 75 tysięcy mniej.


@ipkis123: jakbyś chciał za to kupić bułki i pomidory to może tak. jeżeli zamierza to przeznaczyć na nieruchomość, której cena spadnie to gdzie tu widzisz inflację?
  • Odpowiedz
Może Powell zrobi zmyłkę jak w koszykówce, raz obniży, żeby takie @mickpl czekające na spadki na całym świecie w końcu kupiły, a potem znowu zacznie podwyżki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jakby co to w Agendzie 2030 wiadomo od kogo jednym z kroków na #nwo było właśnie najpierw wywołanie "niekontrolowanej" inflacji, żeby ludzie pozbyli się cashu a potem "niekontrolowanej" deflacji żeby to co nabyli za ten cash stało się
  • Odpowiedz
@amstaf01: Ja tam nie wierzę w spiski. Uważam, że 3 osoby to już za dużo aby utrzymać tajemnicę, a co dopiero jakaś organizacja XD

Ale tak serio to możliwe są obniżki przez FED, ale może się to skończyć silnymi podwyżkami chwilę po. Zobacz jak kombinowali w latach 70 a potem gasili pożar praktycznie zaraz potem. Podstaw ekonomii nie oszukasz
  • Odpowiedz
@amstaf01: No Mirek, fajnie się czyta, też lubię sci-fi, ale jeżeli nasze władze mają z tym coś wspólnego itd. to moje pytanie jest takie: jaką rolę w tej organizacji pełni poseł Suski?
  • Odpowiedz
@mickpl: jeśli faktycznie masz taki hajs i siedzisz sobie na nim teraz na tych 5,67% w skali roku i jesteś wyluzowany, jest zajebiście, będzie tylko taniej więc czysty profit to serio pozdrawiam. bo jestem w podobnej sytuacji, też mam po BOŚiach, obligach SP poupychane (średnio % inwestycji bezpiecznych mam na ok 8% minus belka, głównie dzięki obligom) i W OGÓLE nie czuję się komfortowo, jak patrzę że w mieście meneli po
  • Odpowiedz