Wpis z mikrobloga

@Jonn: To przez wysoki VAT na ebooki, a nie zaraz przeciez obniżyli z 23% na 5 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chciwe gnojki i tyle. Ja bym poszukał za darmo ja stronce typu docer
  • Odpowiedz
Wiadomo, że jak steam był nowy na rynku to musiał się rozkręcić ale koszty ich serwerów i infrastruktury jakby mówić, że są niższe niż pudełko i wypalenie płyty CD to nie wiem czy tak jest...


@Kambiodolor2137: xD to chyba nie wiesz jak skala działa. W głupim AWS dla "cywila", bez super kontraktu, transfer gigabajtów to są dosłownie grosze, a co dopiero gdy mowa o firmie, która ma swoją infrastrukturę, a jak
  • Odpowiedz
@Jonn w cenie jednego ebooka z empiku masz abonament Legimi, gdzie czytasz co chcesz i ile chcesz. Za 40zł.


@jurii: Jak się ma telefon w abonamencie u wiodących operatorów w kraju, to nawet można korzystać z Legimi za 20 zł/m-c, z możliwością rezygnacji w każdym momencie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Jonn: ostatnio miałem wyrzuty sumienia że zdarza mi się piracić pomimo wysokich zarobków ale potem popatrzyłem na ceny i mi przeszło. Ebook który kosztuje więcej niż fizyczna książka i którego nawet nie pożyczysz znajomemu jak już przeczytasz. Ludzie robili tak przez ostatnie stulecie i wydawcy jakoś wyszli z tego obronną ręką ale teraz mamy XXI wiek i nagle do zakupu książki potrzebne jest DRM i umowa licencyjna. Czysty absurd.
Z grami
  • Odpowiedz
@FrasierCrane:

ale w ebooku nie ma szeregu kosztów obecnych przy tradycyjnej książce.


Ale od kiedy to cena końcowa ustalana jest przez koszty?

Cena wynika z popytu i podaży, najwyraźniej wielu ludzi woli zapłacić więcej za e-Booka dostępnego tu i teraz, klikasz, czytasz za 3 minuty niż za papierowa książkę która trzeba potem dźwigać. Jedyne co ta sytuacja pokazuje to ze ebooki sa po prostu lepsze od książek papierowych a ze przy
  • Odpowiedz
@Jonn: Tak, ex-manager księgarni internetowej z tej strony. Tak jak w całej działalności ekonomicznej, tak i tutaj rządzą prawa popytu i podaży. Jest zdecydowanie mniej oferentów na ebooki, ponieważ do ich sprzedaży potrzebujesz systemu informatycznego do watermarkowania, wysyłania etc oraz umowy z konkretnym wydawcą. Papier może sprzedawać każdy i ma rabaty zazwyczaj ustalane przez dystrybutora. Dystrybutor, ze względu na ogromną skalę zazwyczaj mocno rabatuje i zostawia sobie operowanie na bardzo malutkiej
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mirkosoft: no nie, ropa i benzyna jest fizyczna.
Patrz ze gier komputerowych teraz się już nie piraci, steam zabił piractwo praktycznie do końca. 15l temu normą był bearshare i utorrent u polskiego nastolatka, teraz ma promocje na steam raz na pół roku gdzie kupuje gierki po taniości.
Ja nie ściągnąłem pirata od 10 lat bo to się po prostu nie opłaca, nie ma sensu ryzykować.
Mp3 tez nie używam oprócz jakichs
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jonn: ja mogę. Słowo klucz: popyt. Cena jest tak wysoka ile ludzie godzą się zapłacić.
Jednocześnie ekologia idzie się ebać gdy ktoś poczuje forsę.
  • Odpowiedz
w cenie jednego ebooka z empiku masz abonament Legimi, gdzie czytasz co chcesz i ile chcesz. Za 40zł.


@jurii: Legimi jest fajną usługą, ale bym się tak nie rozpędzał z tym co chcesz, ani ile chcesz.

1. Katalog jest pokaźny, bo jest tam jakieś 140 tysięcy pozycji, ale nie wszystkie książki są dostępne w abonamencie. Za niektóre musisz po prostu zapłacić dodatkowo.
2. Jak masz Kindle to nie masz ile chcesz,
  • Odpowiedz
@Jonn: to się nazywa wolny rynek. Kupiłeś czytnik, to teraz musisz kupować ebooki pochodzące z jednego źródła, bo nie masz alternatywy. Trzeba było kupować papierowe książki które mają normalnych dystrybutorów z elastyczną marżą.
  • Odpowiedz
Dlaczego ropa jest droższa, skoro to benzynę trzeba jeszcze przetworzyć.

Różnice w cenie oleju napędowego i benzyny to w istocie w jakimś stopniu kwestia popytu i podaży (ropy zużywa się w skali kraju kilkukrotnie więcej niż benzyny), ale zarówno olej napędowy (ropa) jak i benzyna powstają z przetworzenia ropy naftowej.


@ZygmnuntIgthorn: Dokładnie, i tak samo jest z różnymi formami dystrybucji książek.
@ButtHurtAlert: Trochę nie rozumiem dlaczego mi to tłumaczysz. Ja
  • Odpowiedz