Wpis z mikrobloga

Wrzuciłem wniosek na #wakacjekredytowe w #santander. Rata przypada mi na 04.08.2022. Chciałem już dziś wykonać jakąś nadpłatę, ale cały czas pokazuje, że mam naliczone ponad 700zł odesetek i w pierwszej kolejności moja nadpłata pokryje te odsetki.

Czy tak to miało działać? Czy mam jeszcze czekać, aż mój wniosek w jakiś sposób ogarną? Czy odsetki, które zostały do tej pory naliczone trzeba uregulować, a dopiero od teraz nie będą się naliczałe kolejne?

#banki
#kredyt
  • 7
@Marcyn: w większości wypadków nadpłata idzie najpierw na pokrycie bieżących odsetek.
Jeśli masz ratę ściąganą 4 dnia każdego miesiąca to oznacza, że naliczyły się Tobie odsetki od 5.07 do
31.07. Bank najpierw ściągnie sobie te odsetki.
Ale nie przejmuj się, bo teraz będziesz miał 2 miesiące bez odsetek, i potem październikowa rata też będzie wyglądała tak, że te 700pln odsetek, które już spłaciłeś nadpłatą, zostanie zastąpione kapitałem. Czyli tak naprawdę całość
@cialomigdalowate: zgodnie z ustawą, w okresie o który wnioskowałeś nie powinni naliczać odsetek. Czyli jeśli zawnioskowałeś o 2 miesiące w Q3, to żeby w pełni wykorzystać wakacje, musiałeś mieć zdefiniowane daty 01.08-30.09.
Bank mógł naliczyć odsetki za okres do 31.07, w sierpniu już nie powinien. Chyba, że masz jeszcze ubezpieczenie pomostowe oraz niskiego wkładu. Wtedy jako, że są to ubezpieczenia, to bank może naliczać za nie opłatę. Często te ubezpieczenia są