Wpis z mikrobloga

Jakie sa zalety/przewagi zycia w Poznaniu względem podobnych rozmiarowo/wiekszych miast? (Warszawa, Wroclaw, Łódź, Gdańsk, Kraków itd.)

Czy jest cokolwiek co w Poznaniu jest na wyzszym poziomie albo co sprawiloby, ze warto opuscic te miasta i przeprowadzic sie do Pn?

#poznan
  • 20
Wszędzie blisko, ale musisz iść z buta albo rowerem bo tęczowy Jasiek wszystko rozkopał jednocześnie ;)
@MarcinDerk: Brak smogu i ciasnoty - byłem w Krakowie na tydzień i byłem gigantycznie zdegustowany, rozczarowany.

Bliskość Europy - masz Berlin perfekcyjnie skomunikowany A2 i koleją. A2 i trasy S3, S5 to gigatnyczne zalety komunikacyjne też.

Sam Poznań bardzo "młody", imprezowy, żywy bo masa studentów - którzy też po prostu później zostają. A równocześnie dużo technologicznych firm, software houses itp. Jeśli mieszkać w polskim mieście to tylko Poznań (
@pawel694: @MarcinDerk, @Bob_Rooney Mieszkałem w Poznaniu 8 lat, nigdy nie było smogu. Ostatni raz w Poznaniu byłem w środe.

Wracalem rowerem w lipcu do Krakowa z jego okolic i po raz pierwszy w życiu widziałem smog, latem w idealną pogode, normalnie widać jak całe to miasto pokryte obrzydliwą chmurą perfekcyjnie odciętą od góry. Koszmar, nigdy w życiu nie mógłbym w czymś takim mieszkać. W dodatku ciasnota, tłumy ludzi i samochodów,
brak smogu xddd. Na Boże Narodzenie powietrze było tak rześkie, że aż widziałem jego drobinki


@tasak: @pawel694: Co wy za bzdury powielacie, jak Japończycy z Uni Medycznego którzy jesienią/zimą w maskach bo mgła a im sie załączał tryb ze smogiem czy kto wie czym
@MarcinDerk: Brak bezrobocia (teraz to już dotyczy wszystkich dużych Polskich miast, Poznan jeszcze z 10-15 lat temu był w tym bardzo wyjątkowy utrzymując już wtedy bezrobocie na poziomie 5%, teraz chyba poniżej 2%)

Bardzo bogate i dobrze rozwinięte przedmieścia (polecam mieszkać właśnie tam) a jednocześnie tańsze mieszkania

Co ja uważam za plus to mało turystów względem trojmiasta Krakowa Wrocławia Warszawy

I co chyba najważniejsze -stosunek zarobków do wydatków najlepszy z tych
@Saeglopur Nie myl typie mgły ze smogiem xD z poziomu ulicy może nie widać różnicy, natomiast z góry nie da się tego pomylić. Generalnie poza zwartą budową, co ułatwia dotarcie w dowolne miejsce nie widzę jakichś cech Poznania, które faryzowałyby to miasto
Jakie sa zalety/przewagi zycia w Poznaniu względem podobnych rozmiarowo/wiekszych miast?


@MarcinDerk: blisko nad morze, blisko do Berlina, blisko do Wrocka, blisko do warszawy, pod miastem jest lotnisko, a z dworca na rynek idziesz jakieś 15min, ogólnie infrastruktura jest b. dobra, wszędzie dojedziesz autem/rowerem czy komunikacją miejską (choć ta jest najdroższa w PL), latem miasto pustoszeje i jest słonecznie/upalnie, rzadko pada, chyba że jesienią wtedy leje i przez neony masz klimaty jak