Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 21
Lubię patelnie, które można czyścić druciakiem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W komentarzu dalszy proces. Wok zdecydowanie już nadawał się do odnowienia i ponownego wypalenia. Trochę zabawy i jest jak nowy.

Jeśli chcecie by domowa chińszczyzna smakowała jak u waszego ulubionego Chińczyka to taki sprzęt naprawdę sporo zmienia.
#gotujzwykopem #gotujzmikroblogiem #krupgotuje #heheszki
Krupier - Lubię patelnie, które można czyścić druciakiem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W komentarzu d...

źródło: comment_1658246790rcvpPXaPSaYzFP60CwYHr0.jpg

Pobierz
  • 21
@niochland: no właśnie powiem ci, że chyba jednak jeszcze kilka warstw by się przydało (zrobiłem bodajże 4) bo jednak mimo gotowania stir-fry i tak w kilku miejscach potrafi się jedzenie przykleić. Albo za mało oleju leję, ale kurczę, wydaje mi się, że i tak go daję całkiem sporo. xD

Mam jeszcze bydlaka 40 cm ze stali nierdzewnej. Wczoraj przyszedł, kupiłem specjalnie do kwaśniejszych dań. Będzie testowane niedługo. ( ͡
@Krupier: kupiłbym takiego woka i jadł chińskie codziennie, ale tyle oleju trzeba użyć do każdego dania, że dupy bym w drzwiach nie zmieścił.
Przy okazji, masz jakąś fajną stronkę z przepisami?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
kupiłbym takiego woka i jadł chińskie codziennie, ale tyle oleju trzeba użyć do każdego dania, że dupy bym w drzwiach nie zmieścił.

Przy okazji, masz jakąś fajną stronkę z przepisami?

@JuneJohn:

No niestety, taki urok tych woków, że lubią olej.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Krupier: zajebiście miras. Zazdroszczę, ale niestety u mnie w bloku nie ma gazu...

@esquina:

Są na indukcję ze stali węglowej już z powłoką nieprzywieralną aczkolwiek ja ten popularny z Allegro zwróciłem bo rysowała mi się nawet używając drewnianych przyborów (oczywiście reklamacja nieuznana i w ogóle XD).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@JuneJohn: w sumie na pałę robię. Mięso marynuję w sosie sojowym lub teryaki, warzywa jakieś papryki, cebula, brokuły, fasola, czosnek, marchewka lub po prostu mieszanka chińska i całość zalewam sosem Blue Dragon najczęściej.
@koloalu: też mi odpadała po złym wypaleniu dlatego właśnie zrobiłem jeszcze raz. Przywierać zawsze coś tam może, ale po zalaniu sosem powinno ładnie zejść. Ważne by nie skrobać na siłę i mimo stali węglowej jednak nie używać metalowych narzędzi.

Wypalałem głównie na podstawie tego filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=Ch2hhGi-9zc aczkolwiek ja umyłem woka przed całym procesem wypalania.

Ogółem zasada jest taka sama - najpierw czysty wok rozgrzewasz aż będzie wręcz niebieski, a potem zaczynasz