Wpis z mikrobloga

Tworzę plik excela z którego mają korzystać inni pracownicy.
Zamysł jest taki że do każdego "projektu" jest przypisany jeden plik excela, każdy plik może zawierać jedną tabelę z pewnymi wariantami lub więcej.

Standardowo jest to jedna tabela z wariantami. Ale czasami zdarzy się w projekcie więcej wariantów.

Chciałbym żeby widoczna było początkowo jedna tabela, ale żeby pracownik mógł dodać kolejne we własnym zakresie.
Nie chcę żeby musieli kopiować tabelę, bo tego nie ogarną, ale żeby stworzyć przycisk "STWÓRZ NOWĄ TABELĘ WARIANTÓW" po wciśnięciu którego pojawi się po prostu template tej tabeli standardowej (ale bez danych oczywiście).

Jak to zrobić? Nie za bardzo into VBA, ale jakieś proste przyciski kiedyś ogarniałem.
Jest jakieś out of the box rozwiązanie?

#excel
  • 10
@LucaJune: Ja w takim przypadku tworzę pliki z pustymi tabelami na zapas i konsoliduję potem dane w Power Query. Zabawy z guzikami wstawiającymi tabelki tworzą więcej problemów niż rozwiązują. A w Power query i tak potem widzę tylko wypełnione rekordy. Warunek to dane uporządkowane tabelarycznie.
@LucaJune jak nie umiesz w VBA to zrób jak najprostrze... nawet kilka formatek pustych tabel. Zrobienie pliku kombo to jedno. Potem to trzeba utrzymać, analizować i naprawiać.
ÓRZ NOWĄ TABELĘ WARIANTÓW


@LucaJune: stworz przycisk i wklej kod w przycisk

Sub NowaTabelaWariatow()

' Tu zmien nazwe tabeli
Range("Table2[#Headers]").Select
Selection.Copy
Range("A" & Rows.Count).End(xlUp).Offset(2).Select
ActiveSheet.Paste
With ActiveSheet.ListObjects.Add(xlSrcRange, ActiveCell.CurrentRegion, , xlYes)
End With

End Sub