Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Wykopki kawosze mam do was pytanie, chciałbym kupić sobie ekspres do kawy i nie wiem jaki. Moi rodzice w domu mają Jura bardzo drogi, robi pyszną kawę to prawda, ale jednak kosztuje dużo. Oni mówią żebym kupił Jura bo jest najlepszy i nie warto wydawać pieniedzy na gorszy. A moja dziewczyna ma w domu ekspres DeLonghi za jakieś 2k i też mi w sumie kawa z niego smakuje, może smakuje inaczej ale nie jest zła na pewno. Czy warto wydawać tyle na ekspres i koniecznie tej firmy, czy brać inny pod uwagę? Doradzcie coś #pytanie #kawa #ekspresdokawy #pijzwykopem #zakupy
Anon2139 - Wykopki kawosze mam do was pytanie, chciałbym kupić sobie ekspres do kawy ...

źródło: comment_1657354036UM5suWNbewiaViv2xzApLN.jpg

Pobierz
  • 42
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@Anon2139: Jura jest cichsza, szczególnie te wyższe modele, ale nie oszukujmy się, wiele w tej materii nie wymyślą już w automatach. Obecnie mam DeLonghi i jestem mega zadowolony, ekspres już ponad 6 lat ma i serwisu nie widział jeszcze, a już dużo kaw zrobił.
Za różnicę w cenie kup dużo dobrej kawy, z nutami które Ci podchodzą, będziesz zadowolony.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Anon2139: masz rację, nie syp smakowych. Są natomiast różne odmiany kawy, jedne bardziej orzechowe, drugie z owocowymi nutami. Te kawy są zwykle droższe, ale warte swojej ceny. Spróbuj z lokalnych palarni, ja we Wrocławiu znam Etno, Ciemny deszcz..
  • Odpowiedz
SIEMENS Èq 6 plus s100 powinny być teraz w przedziale 2000-2500k. Mam jeden w domu i jeden w biurze. Bardzo spoko espresso oraz kawki czarne.Ubijanie mleka średnio ale daje radę zawsze można za 120 zl dokupić spieniacza bialleti.
  • Odpowiedz
@Anon2139: W swoim życiu używałem ekspresów Krups i Malita. Teraz używam Jury E8 i to co wyróżnia Jurę to higiena nawet jak zapomnę wyczyścić ekspres od czasu do czasu to nie zdarzyło mi się jeszcze znaleźć grzyba w pojemniku na zużyta kawę często mi się to zdarzało w ekspresach innych firm.
  • Odpowiedz
@Anon2139: Prywatnie mam Delonghi Dinamica 350.55, w pracy jest Jura i faktem jest, że nie czuje różnicy. Najwiecej i tak zależy od ziaren jakie używasz. Kawy speciality tak czy inaczej bym nie wsypała do ekspresu, także nie widzę sens płacić 2 lub 3 razy więcej za maszynę która będzie Ci służyła głownie do kaw mlecznych.
  • Odpowiedz
@Anon2139: Siemens albo DeLonghi. Dużo części, a kawa tak samo smakuje. Różnica to jest jak masz kolbowy. To nawet za 500zl bije automat. Ale mam automat i kolbę. Polecam kombi kawę
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Anon2139: w domu mamy Krupsa. Jest spoko no chyba że liczysz na pierdyliard programów no to wtedy nie bo ma coś chyba 8-10 różnych kaw. W sklepie oczywiście polecali Jura ale poza budżetem był. Na pewno odradzali, i to kategorycznie, Philipsa.
  • Odpowiedz
@Anon2139: IMO Delonghi za 2 k to gówno które się drze i nie ma nic wspólnego z przemysłowymi ekspresami delonghi które są w hotelach. I pijesz kawę z mlekiem - sprawdz spieniacz tego delonghi, większość modeli robi bąbelki na wierzchu, a nie spienia mleko. To samo ekspresy philipsa, drace mordę gówno z debilnym dzbankiem. Nivona robi też super ekspresy, to ta sama półka co jura.
Siemensy eq6+ za to spotkasz i
  • Odpowiedz
@saund: @atrophy: Jura jest przereklamowana i ma tyle samo wad co inne ekspresy. Najcichsza nie jest, bo najcichsze obecnie są Siemensy. Nie czyści się najdokładniej, w tym akurat przoduje Saeco. Młynków nie ma niezawodnych, to domena Delonghi. Nie robi najlepszego espresso, najlepsze robi Krups przez to, że nie ma plastikowego zaparzacza jak reszta firm tylko aluminiowy bojler w którym kawa jest najpierw podgrzewana potem ściśnięta i zaparzona.

@Anon2139: Po
  • Odpowiedz