Wpis z mikrobloga

#emigracja #niemcy #pracazagranica #holandia #belgia #anglia #wielkabrytania

Halo koledzy. Ten #!$%@? (polska) będzie bez dna, wszystko będzie tu #!$%@?. Jak zabrać sie porządnie za emigracje? Jakieś porady od osób które przeżyły jakieś wpadki bo czegoś nie zrobiły i miały później problemy? Czego unikać? Na co zwracać uwagę? Język niemiecki nie jest mi znany. Znam angielski całkiem ok. W Polsce zajmuje się praca przy elektronice, pisze programy do AOI, ogarniam machiny do p&p, lutowanie wszystkim i wszystkiego co jest możliwe od rezystorów po bga za tysiące monet. Są jakieś firmy które przyjmują takich ludzi jak ja tylko ze znajomością angielskiego? Dodam że nie chce tam pracować za 2000ojro. Bliżej 3niech już będzie na początek, przynajmniej pierwsze półrocze.
  • 23
@zinq: Emigracja to jest ciężki kawałek chleba. Bez niemieckiego to będziesz chodził do lidla po chleb bo w piekarni po angielsku raczej ci nie zrozumieją. Większość ludzi jak zarabia 3k na rękę to jest dobra wypłata. Sadze ze na start byś dostał 2200. Ludzie często patrzą tylko na kasę a nie interesują się no jak działa służba zdrowia czy inne organy które według mnie stoją na wysokim poziomie. Pozdro z fartem
@s---k: O, i to jest fajna odpowiedź, dziękuje.
No ale skoro kolega który napisał posta ma dużo doświadczenia i umiejętności mu chyba nie brakuje to dlaczego uważacie, że z samego braku języka aż tak drastycznie zmalała by jego pensja? Raczej chodzi o to w takiej pracy żeby rzeczy zostały zrobione, a nie aby się o nich rozmawiało. Czy po roku jakby nauczył się języka to spodziewalibyście się drastycznego skoku w zarobkach?
@kreeker odwazne zalozenie, ze nie znajac teraz niemieckiego nauczylby sie po roku tak dobrze jezyka, zeby umiec dobrze sie sprzedac na rozmowach, radzic sobie w serwisie na delegacjach (Bo skoro automatyka i aspiracje do 3000 netto to tylko w delegacjach, praca na tylku w utrzymaniu ruchu to tak tysiac € mniej na starcie). Nie wiem co Cie Tak zabolalo, Zero jadu z mojej strony, po prostu lepiej oszczedzic rozczarowania sciagajac go na
@zaloz_konto23
Nie zabolało, i nie miało zabrzmieć atakująco. Po prostu nie lubię odpowiedzi typu "xD" bez podania wytłumaczenia.

No tak politechniki są, lecz niemcy są 4tą gospodarką świata która potrzebuje ciągle specjalistów szczególnie ze względu na starzejące się społeczeństwo. Ja sam dostałem ofertę 2100 netto około od razu po studiach bez języka na utrzymaniu ruchu ale nie skorzystałem, bo najpierw chcę spróbować w polsce.