Wpis z mikrobloga

@choochoomotherfucker: możesz podać przykład osoby, której nie pomogła terapia? Jak była na 2 wizytach nie dziwne, że nie pomogło. Każdy problem da się rozwiązać psychoterapią tylko to długa i bolesna ścieżka dla wytrwałych

Jeśli terapia jest źle dobrana, zła diagnoza itp itd to terapia bardziej szkodzi niż rozwiązuje problemy, więc komuś mogła zaszkodzić lub po prostu nie pomóc. Byłam rok na takiej gdzie moje małe leki co wiedziałam że sa wydumane
No dobra, ale w jaki sposób terapia ma zmienić to, że społeczeństwo źle ciebie traktuje za nic?


@Kamilo67: ciężko mi odpowiedzieć, bo to dość niesprecyzowana sytuacja, spróbuję odpowiedzieć na przykładach:
- jak ktoś jest pogardzany przez całe otoczenie np żyd w III rzeszy, albo gej w wojsku to terapia nie rozwiąże problemu
- podobnie w szkole jak np cała klasa gnębi jednego dzieciaka (w idealnym świecie zajęcia terapeutyczne dla oprawców i
@Kamilo67: myślę, że sam sobie możesz odpowiedzieć na to pytanie, terapia to nie jest lek na całe zło świata tylko sposób na zmianę swoich zachowań i emocji
Nie wszystkim, ale niektórym tak. A Ty i cała reszta piszących komentarze, że "różne som", przedstawiacie temat tak, jakby nie pomagała nikomu. Nie pomyśleliście o tym, że możecie namieszać komuś w głowie i przez was przestanie szukać pomocy? No chyba że właśnie chodzi o to, żeby ściągać innych w dół - daje Ci to jakąś satysfakcję?


@choochoomotherfucker: a nie pomyślałaś, że ludzie powinni tworzyć mechanizmy wsparcia w prawdziwym życiu, a nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zielenbordowa: Po lewej masz dużo poplątanych myśli, a po prawej psycholog je zwija w kłębki wg jego widzimisię.

@Nemayu: nie wg jego widzimisię tylko w taki sposób żeby obwinić rodziców pacjenta i zapewnić go że musi zaakceptować siebie i myśleć pozytywnie