Wpis z mikrobloga

Może ktoś z doświadczonych Mirków będzie wiedział coś więcej niż ja...

Mam w pracy kolegę, taki facet pod 60, który lubi sobie pojeździć rowerkiem #szosa Kiedyś jeździł trochę bardziej zawodowo, teraz rekreacyjnie jeździ po pracy rundki 60km+ z tempem 32-35 km/h i co weekend jakieś treningowe 100km+ ale jak sam mówi "nogi chcą ciągnąć, ale lata już nie te". Dlatego chciał sobie kupić licznik z pulsometrem, ale wszystko obecnie teraz ma od razu GPS, liczniki kadecji itp. do tego wszystko trzeba ze smartfon konfigurować, dla niego zbyt skomplikowany sprzęt.
Dlatego pytam was, czy znacie jakiś licznik, w miarę prosty, potrzebny jest tylko dystans, żeby wiedzieć kiedy zmienić łańcuch, prędkość, prędkość średnia i możliwość podłączenia opaski do pomiaru pulsu oraz ustawienie alarmu przekroczenia zadanego pulsu.
Albo może istnieje jakiś pulsometr na rower, taki z montowanym na kierownice wyświetlaczem, ale bez licznika? Chodzi o sam pomiar pulsu z ustawieniem alarmu przekroczenia pulsu.

Ja mam jakiś tysiąc przebiegu więc dopiero zacząłem jeździć na rowerze, dlatego nie jestem bardzo obeznany z dostępnym obecnie sprzętem, a znaleźć zbytnio nic nie potrafię, liczę, że może wy coś doradzicie

#rower #szosa #licznik #liczniki
  • 11
  • Odpowiedz
Chciałbym mu pomóc z ogarnięciem tego licznika, bo tyle historii się na słuchałem od niego, że wiem dobrze, że rowery to dla niego życiowa pasja, ma ich z 5, każdy na inną okazję, jeden na przejażdżki z żoną, drugi na dojazd do pracy, trzeci na przejażdżki po pracy, czwarty awaryjny i jeden z lat świetności - full carbon na weekendowe ściganie, a ma się z kim ścigać, ostatnio opowiadał jak Sujka, cytując,
  • Odpowiedz
@pamietamfanzonuna: z tego co przeglądałem, to sigma 23.16 ma funkcje, które są potrzebne.
Pokazywałem go koledze, ale mówi, że nie wie czy sobie z nim poradzi...
Może ktoś zna coś prostrzego, jak nie znajdzie się nic, to będę z nim go konfigurował najwyżej
  • Odpowiedz
@beeeitch: to weź mu coś z gps, bez problemu ogarnie, na tagu są starsi i ogarniają, czasem ktoś zapyta co jak zrobić i tyle, jakies wahoo bolt, garmina 530, lezyna czy brytona
  • Odpowiedz
@beeeitch: Nie znajdziesz nic prostszego niż ta sigma. Jeśli licznik ma możliwość podłączenia pulsometru to ma też mnóstwo funkcji. Ale przecież licznik konfigurujesz raz i jeździsz. Skoro on przyjeżdża rowerem do pracy, to może pomóż mu z tym skoro już tak się zaangażowałeś.
  • Odpowiedz