Wpis z mikrobloga

Dochodzę do wniosku, że miałem złe podejście próbując was na sile przekonać, że nie wszyscy agenci nieruchomości są źli, ze są potrzebni i ze ja jestem jednym z tych lepszych.

Dlatego mam do was inne pytanie:
Co waszym zdaniem ja, jako jednostka - agent nieruchomości - powinienem zmienić lub zrobić abyście uważali moja prace za wartościowa?

Nie pytam o pryzmat calego rynku i wszyskich agentów, a jednostki - jak może być wartościowa.

Oczywiście proszę o komentarze które coś wnoszą - „zabij się” lub „rzuć prace” nic nie wnosi bo już probowalem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#mieszkanie #nieruchomosci #wynajem
  • 118
@KromkaMistrz: jak postępujesz w sytuacji gdy chcesz wynająć komuś mieszkanie klienta? Jakiś czas temu szukałem dziewczynie mieszkania w wawie i zadzwoniłem do agencji która oferowała kawalerkę na Mokotowie. Chciał 200 zł opłaty za samo oglądanie a jeśli mi się nie spodoba to za kasę która zapłaciłem poszuka mi innego mieszkania. Dla takich zachowań nie wchodzę w żadne interesy z agentami.
ja to nie rozumiem np czemu prowizje bierzecie od wartości mieszkania? Czy droższe mieszkanie to więcej roboty dla Ciebie ze więcej pieniędzy za to bierzesz?


@MilusiMisio: ja nie rozumiem jak można tego nie rozumieć. Droższy przedmiot transakcji, więcej można ugrać na cenie, a rozliczenie jest po prostu proporcjonalne do uzyskanej ceny.
@KromkaMistrz: Na OLX za darmo są tylko ogłoszenia wynajmu pokoju i to tylko jedno ogłoszenie w miesiącu. Za ogłoszenia dot.sprzedaży wprowadzili tzw "cennik dynamiczny", nawet nie wiem co to dokładnie oznacza, ale chyba tyle, że dopiero jak już poświęcisz 30 min na uzupełnianie ogłoszenia i klikniesz "dodaj" to pokaże Ci koszt i przekieruje do płatności, proszę: https://pomoc.olx.pl/hc/pl/articles/115001809929-Ile-kosztuje-dodanie-og%C5%82oszenia-#0.1_r5
Co waszym zdaniem ja, jako jednostka - agent nieruchomości - powinienem zmienić lub zrobić abyście uważali moja prace za wartościowa?


@KromkaMistrz: oferować wartość dodaną. Większości agentów mógłbym nie spotkać i nie zmieniło by to nic jeżeli chodzi o szukanie mieszkań.

Z moich doświadczeń z jednym z agentów jak kupowałem mieszkanie było tak że nie oferował mi nic czego nie byłbym w stanie ogarnąć sobie sam.

Z agentem z którym miałem nawiększą
@atrophy: zgadzam się z Tobą, niedawno oglądaliśmy z mężem domki to jedyne co wiedział na ich temat to gdzie w miasteczku znajduje się sklep i szkoła dla dzieci na temat nieruchomości praktycznie nic!
@as92: Ja bardzo współczuje osoba które chce kupić dom/dzialke. W Krakowie znam może 3-4 naprawdę dobrych i kompetentnych agentów od tych tematów. Ja sam nie odważyłbym się brać sprzedaży domu czy działki. Dom może jeszcze, ale działka jest zdecydowanie najtrudniejsza moim zdaniem.
Doradzacie właścicielom mieszkań na wynajem jak je wyposażyć albo odnośnie zdjęć do ogłoszenia? Nie rozumiem jak pośrednik może wrzucić zdjęcia do ogłoszenia gdzie meble wyglądają jak ze śmietnika każde inne, zdjęcia są nie wyraźne, nie widać na nich nic w mieszkaniu i jeszcze wrzucają na to swój znak wodny XD I przy wynajmie chcą prowizje w wysokości czynszu nie wiadomo za co.
Co waszym zdaniem ja, jako jednostka - agent nieruchomości - powinienem zmienić lub zrobić abyście uważali moja prace za wartościowa?


@KromkaMistrz: jak już bierzesz pieniądze to bierz od zleceniodawcy (czyli właściciela), a nie od kupującego
@nors: doradzamy. ja na wynajem biore tylko mieszkania w nowych blokach, lub w starszych, ale odpowiednio wygladające. 90% moich klientów to klienci korporacyjni, nie wynajmuje studentom itp Ale doskonale wiem o czym mówisz.
@Bover: > Droższy przedmiot transakcji, więcej można ugrać na cenie, a rozliczenie jest po prostu proporcjonalne do uzyskanej ceny.
ale ilosc pracy wykonanej sie nie zmienia, nie ma jakiegos wiekszego zagrozenia ze jak nie sprzedasz to cos tracisz tak jak np masz to w sklepie stacjonarnym.
Nie ma sensu to co piszesz
@KromkaMistrz: agent nieruchomości to taki trochę telemarketer który wciska kit żeby tylko samemu zarobić. najbardziej mnie w tym zawodzie #!$%@? ich nachalność i mydlenie oczu klientowi. pomijam oczywisty fakt że niektórzy liczą sobie absurdalne stawki % od sprzedaży przy naprawdę małym zaangażowaniu w i tak dość prostą robotę.
moje doświadczenia z agentami przy kupnie/sprzedaży mieszkania:
- agent pomylił w ogłoszeniu o sprzedaży mojego mieszkania prawie wszystko co się dało, metraż, kierunek
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@KromkaMistrz: korzystałem z agenta nieruchomości, z polecenia, przy sprzedaży 4 mieszkań w ciągu ostatnich dwóch lat. Prowizja między 3-4%. Byłem bardzo zadowolony, bo z racji tego że mieszkam za granicą, oszczędziło mi to sporo czasu. Oraz stresu, gdy kupujący zmieniał notariusza 3 razy w ciągu tygodnia. Pośrednik dostępny o każdej porze dnia, reagował na nieprzewidziany obrót spraw, doprowadził każdą transakcję do końca. Żadnych kłamstw, manipulacji czy mydlenia oczu.