Wpis z mikrobloga

Jak to jest w tym #korposwiat ciężko się dostać? Widzę, że moi znajomi, którzy tam pracują zaczęli od razu po studiach taką ścieżkę kariery. Czy mając powiedzmy 5 lat doświadczenia zawodowego i 2-3 na stanowisku podobnym do tego w korpo to jest sens aplikować z szansą na przyjęcie? czy brak doświadczenia w korpo wszystko przekreśla? angielski powiedzmy B2
#pracbaza #rekrutacja #hr
  • 5
@viollu: Są korpo i stanowiska gdzie wystarczy sam angielski, matura (nawet studiów w trakcie nie wymagają) i mocne soft skille. Ale tam raczej blisko minimalnej zarobisz. Fajny pomysł na start. Głównie podstawowe stanowiska branży finansowej
@viollu @UwagaWykopy @Nomada29: ja w wieku 31 lat trafiłem do korpo (na szczęście to polska filia niemieckiej firmy, więc nie ma typowej korpogadki itp.), nie miałem żadnego doświadczenia w tej dziedzinie, ale po po prostu idealnie wstrzeliłem się w oczekiwania dot. stanowiska. Generalnie leci 8. miesiąc, jestem dość zadowolony, byleby do pierwszej i drugiej podwyżki.
@Matemit: Od zawsze byłem kimś na pograniczu project managera, scrum mastera i product ownera, a może i account managera. Od zawsze w małych i średnich firmach. Mam z 5 lat takiego doświadczenia, ale skończyłem uczelnię ekonomiczną. Poszedłbym do jakiegoś banku na takie stanowisko, a nawet na jakieś specjalistyczne też bym się chętnie zatrudnił. Mam już dość problemów małych firm i klientów software house'ów.