Wpis z mikrobloga

Jakie ulepszenia i innowacje wprowadziliście do swojego życia bądź gospodarstwa domowego? Znaleźlicie pomocne źródła wiedzy? Podzielcie się! Jeśli o mnie chodzi to, co dało dobre efekty:
- Filtr nakranowy do wody pitnej
- Metoda oddychania Wima Hofa wraz z zimnymi prysznicami
- Przeróżne pomocne suplementy
- Kupowanie przypraw i orzechów na necie dzięki czemu jest dużo taniej
- Kupowanie tanich koszulek na necie do pracy i do chodzenia po domu
- Kupowanie surowego zsiadłego mleka na necie dzięki czemu jest zdrowo
- Żelatyna do jedzenia dla matki na bolące stawy
- Dowiedziałam się o produkcji domowego alkoholu
- Odkryłam kanał Alexa Barszczewskiego o relacjach międzyludzkich i nastawieniu do życia
- Odkryłam róże kanały, blogi i książki o finansach

#logikarozowychpaskow #zycie #zdrowie #pomysl #odzywianie #dieta #przegryw #depresja #warszawa #krakow #poznan #katowice #lodz #zwiazki #finanse #wiedza #nauka #studbaza #studia
  • 29
@KoninaBeZiomeczka: ja to bym odkurzacz centralny sb kiedyś zamontował.
Głowna zaleta jest taka że odprowadza powietrze na zewnątrz, zamiast przyczyniać sie do nawarstwiania kurzu w domu.

- Kupowanie przypraw i orzechów na necie dzięki czemu jest dużo taniej

Bardzo łatwo sie naciąć na starocie i niskiej jakości towar. Trzeba znaleźć zaufanego sprzedawce. Ja na necie to szukam taniości jak największych, ale na przyprawach itp to błąd, choć pewnie drogo też można
@KoninaBeZiomeczka: vlogi Andrew Hubermanna, jadlospisy i zakupy na caly tydzien robione wedlug listy rzeczy, ktore umiem gotowac (podzielone na szybkie w wykonaniu, te zajmujace wiecej czasu i 'od swieta' czyli te, ktore sie przygotowuje kilka godzin), zakupiona deska do serwowania = znajomi jak przychodzą to nie robie salatek ani nic takiego, tylko finger food na tej desce. Suple z kfd konkretnie - nie wydaje duzo kasy na nie a efekty sa.
szalenie zabawne


@KoninaBeZiomeczka: ale ja mówię poważnie. Nie wiem gdzie mieszkasz, ale może i u Ciebie zimna kranówa jest zdatna do picia. Jeszcze taka podpowiedź - twarda woda nie oznacza że nie nadaje się do picia. Ba, jeśli filtr nie jest wymieniany odpowiednio często można sobie więcej biedy narobić.
@KoninaBeZiomeczka: od sierpnia do chwili obecnej, z dwiema przerwami spowodowanymi świętami, stosuję post przerywany. Czuję się naprawdę świetnie, nie chodzę do kibla kilka razy dziennie, waga sama leci w dół, polecam. Zacząłem po kontakcie z kanałem Braci Rodzeń na YT. Poza tym to mam osuszacz powietrza, który włączamy na czas kąpieli (wcześniej cała łazienka płynęła, teraz nawet lustro nie paruje), suszarkę bębnową (trochę niszczy ciuchy, ale i tak warto).
@KoninaBeZiomeczka klimatyzacja, suszarka bębnową do ubrań, robot sprzątający. Nie wyobrażam sobie mieszkania bez klimy przy obecnym poziomie upałów w lato, co więcej rachunki za prąd wcale nie wzrosły jakoś znacząco. Przy upale człowiek jest rozdrażniony i myśli kiedy to się wszystko skończy. A dwa ostatnie to najlepsze oszczędzacze czasu i roboty domowej. Nie mam dywanów, podłogi zwykłe winylowe i pies. Bez tego co 3 dni trzeba było przelecieć odkurzaczem a dzięki robotowi,
@Kiszon87: centralny jest droższy, zabiera duzo miejsca w schowku/garażu, gdziekolwiek jest powieszony, no i potrzebujesz dodatkowego odkurzacza i tak do odkurzenia auta, tarasu itd, icałej instalacji rozprowadzonej po domu. Ale głównie mi chodziło o miejsce, zamiast jednostki mogłem wstawić większy bojler, co bardziej mi pasowało. A odkurzacz wodny + filtr hepa jest bardzo higieniczny. Nie trzeba wymieniać worków, mogę odkurzyć cokolwiek, byle gniazdko było. Sprzątam nim co tydzień, a codziennie jak
@KoninaBeZiomeczka:
- Planowanie zakupów na tydzień i korzystanie z apki bring (lista zakupów)
- ustalenie budżetu dla różnych kategorii wydawania (w moim przypadku pozwoliło ograniczyć zamawianie jedzenia)
- Inoreader do szybkiego przeglądania stron przez RSS zamiast wchodzić na każdą po kolei
- korzystanie z fiszek/Zorbi do zapisywania nowych rzeczy(przepisy, wiedza z IT, nowe słówka) i powtarzanie ich sobie co jakiś czas
- google keep do zapisywania zadań które muszę być wykonać