Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy zwracacie uwagę na ton jakiego używają ludzie w rozmowie z wami?

Od jakiegoś czasu do szału doprowadza mnie sposób, w jaki komunikuje się ze mną żona. Słyszę, że mówi poniesionym tonem, który niesie w sobie agresję, złość i inne negatywnej emocje. Gdy zwróciłem jej uwagę... zaczęła mówić ciszej. Problem w tym, że moim zdaniem nie o to tutaj chodzi, można mówić bardzo głośno, ale przy okazji nie przenosić złych emocji. Obawiam się, że źródłem problemu jest środowisko w którym wychowała się żona. Taki sposób rozmowy był raczej standardem w jej domu rodzinnym. Żona po prostu nie słyszy, że mówi w ten sposób. To jednak chyba nie odbiera mi prawa zwracania na to uwagi.

Czy ja coś źle rozumiem? Czy wy też spotykacie się z takim zachowanie i jak sobie z tym radzicie?

#rodzina #psychologia #malzenstwo

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62a1c95eb025d493b59dd873
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@AnonimoweMirkoWyznania: Mieszkałem kiedyś z kumplem. Chata była duża. Któregoś dnia przyjechali do niego rodzice z siostrą. No i z rana w sobotę słyszę jak drą na siebie mordy. W pierwszej chwili myślałem że afera o coś, bo tak to wyglądało. Jak wrócili to samo jazda z ryjami do siebie. No i pytam tego ziomka wieczorem o co chodzi? A on do mnie, że wszystko w porządku. I że oni po prostu
@AnonimoweMirkoWyznania: Kluczowa kwestia, o czym ktoś wyżej wspomniał, to czy żona się tak do Ciebie wcześniej odzywała? Skoro to jest już żona to zakładam, że kilka lat się znacie. Przez te kilka lat raczej ciężko byłoby jej ukrywać naleciałości ze środowiska, w którym się wychowała, o czym wspominasz. W związku z tym obstawiam, że po prostu ją #!$%@? (co też ktoś wyżej zasugerował).
A odpowiadając na Twoje pytanie, które chyba jest