Wpis z mikrobloga

@pieczarrra: na allegro można kupić jakieś sprężynki czy #!$%@? wie co co niby wyciągają takiego paznokcia po tam 8 czy 10 złotych za sztukę, trochę drumlę przypominają
osobiście nie miałem odwagi tego spróbować ale w komentarzach pamiętam że ludzie się w samych superlatywach wypowiadają
@pieczarrra: jak bardzo jest wrośnięty? Mi trochę wrastają rogi, ale wycinam je sam i jest cacy. Jeżeli są mocno (głęboko) wrośnięte, zaczerwienione itp. to jeżeli nie jesteś hardkorem i nie chcesz ich wycinać sama, to zapisz się do podologa. Natomiast jeżeli wrastają tylko troszkę, to możesz sobie poradzić z tym sama, wystarczy obcinaczka i ew. coś do podwadzenia paznokcia.
@pieczarrra: jeśli jest to rzecz od czasu do czasu a nie stały problem, to robisz sobie tamponadę - w google z najdzies. Wyrywasz małą ilość środka z wacika, kręcisz rulonik i wpychasz między paznokcia a skórę.
Jeśli nie jest to problem natury anatomicznej paznokcia (kierunek rozrostu paznokcia), to po tygodniu powinno się zagoić
@cutecatboy @pwn3r @dziendobrry Właśnie to duży palec, w którym najwyraźniej obcięłam paznokieć nierówno/trochę za krótko, bo tylko prawy koniuszek w dużym palcu prawej stopy zaczął włazić pod skórę i powodować ból. A na pewno nie jestem takim hardkorem, żeby to rozciąć póki co, bo ledwo co zaczął się wbijać ( ͡° ʖ̯ ͡°) Myślałam więc, czy jest może jakaś maść czy cokolwiek, żeby antybólowo to potraktować na parę
@pieczarrra: przerabiałem, nie baw się w półśrodki, bo tylko będzie gorzej. Mi pomógł chirurg usuwając pół paznokcia i cześci skory, gdzi zaczął się robić stan zapalny (to co boli).

Może brzmi strasznie, ale wymroził, dwa zastrzyki, rach ciach i po 5 minutach było po krzyku.
@pieczarrra miałem bardzo długi okres w swoim życiu, kiedy wrastały mi paznokcie praktycznie u wszystkich palców u stopy. Prawdopodobnie wiązało się z intensywną jazdą na rowerze w tamtym czasie. Rozwiązaniem było to co radzi pwn3r: zaciśnięcie zebów i usunięcie wrastającej części. Pomogło mi w tym zakupienie narzędzi chirurgicznych: precyzyjne nożyczki, eskawator stomatologiczny dwustronny oraz skalpel. Oprócz tego środki do odkażania.
Raz na parę miesięcy dochodziło do tego, że ból był tak silny,
Za parę dni czeka mnie wesele szwagra, a to dziadostwo się do mnie przypęłętało i trochę lippa. A u wujka google oczywiście masa gównowartych artykułów ciułanych pod SEO.


@pieczarrra: głupio to zabrzmi, ale podeślij na pw jak to wygląda może coś pomogę xd

Byliście u podologa czy chirurga-chirurga z ciekawości? Na razie u mnie nie jest tak źle, parę razy już sama ogarnęłam biznes, ale zawsze to dobrze zapytać na przyszłość.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pieczarrra: ja się kiedyś wkurzyłem i urwałem kawałek kartonika z paczki papierosów i wkladalem codziennie pomiędzy paznokieć a palec. Najśmieszniejsze jest to, że po tych zabiegach problem nie powrócił. A było to z 15 lat temu ( ͡ ͜ʖ ͡)
@pieczarrra: za gowniaka (gimbaza) miałem straszne problemy. Raz nawet u chirurga byłem, wyciął mi kawałek paznokcia. Miesiąc po jego robocie miałem takie wrosniecie jak nigdy wcześniej i nigdy później.
Sam sobie wycinam i wydlubuje. Do tego nie potrzebuje znieczulenia,a jak byłem u chirurga to znieczulenie zaczęło działać 10 minut po zabiegu xD