Wpis z mikrobloga

@Neko-chan51: byłem na keto, na mnie podziałała bardzo źle. Spadek siły na siłowni, ogólne zmęczenie brak energii do czegokolwiek. Poza tym to kompletnie nieżyciowa dieta, nie było co zjeść przy wyjściu ze znajomymi. Podsumowując trudna do utrzymania dieta wg badań naukowych nie jest w niczym lepsza od zbilansowanej jak nie masz padaczki. Jestem na nie.
@fuechsinn: @Neko-chan51: byłam miesiąc na wege keto ale to trzeba stawać na rzęsach żeby sobie smacznie zjeść, szybko się z tej diety wyleczyłam w każdym razie. Teraz po prostu staram się jeść więcej białka i tłuszczu kosztem węglowodanów ale nie ucinam do 10 gramów na dzień. Nierealne jak ktoś nie ma swojego kucharza ( ͡° ͜ʖ ͡°) albo całego dnia na znajdowanie i testowanie nowych przepisów
@Neko-chan51: mi dała szczęście i nadzieję na to, że dożyje emerytury :) a poważnie to najłatwiejsza dieta na świecie i najprzyjemniejsza. Nie odczuwasz praktycznie w ogóle głodu, jesz dwa razy dziennie i to w większości to co lubisz- mięso, w dodatku nie musisz liczyć kalorii.
Dodatkowo zaczęło mi się cofać stłuszczenie wątroby, ciśnienie krwi spadło i ogólnie się czuje dużo lepiej niż jedząc standardowo. Straciłem już nadzieję, byłem u różnych dietetyków,
@Neko-chan51: na mnie keto super, pozbyłem się tłuszczu z brzucha, dużo dużo więcej energii na wszystko. I to zdecydowanie największy plus. Prawie zawsze jak wracałem z pracy coś jadłem i musiałem się zdrzemnąć. To minęło. A brakuje mi pieczywa, takiego chrupkiego, pachnącego. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Neko-chan51: W sumie na keto spędziłam ponad rok i nadal do niej wracam rekreacyjnie jak mam ciężkie okresy w pracy.

Z plusów:
- bardzo stabilny poziom energii w ciągu dnia co u mnie daje o wiele większą wydajność
- lepsza jakość snu i krótszy czas potrzebny do regeneracji
- brak uczucia głodu, można spokojnie cały dzień pościć i zjeść wieczorem
- nie tracisz czasu na gotowanie
- bardzo łatwo utrzymać deficyt
@Neko-chan51: kanał ketokocura na YouTube. Ogólnie ciężko mi było uwierzyć, że to wogole działa, ale myślę "spróbuję" :)
Początek nawet spoko, tylko wyniki na siłowni drastycznie spadły (jak wyciskalem 75kg na klatę 10 powtórzeń tak potem ledwo 50kg kilka razy podniosłem, ale wszystko wróciło do normy)
Do tego na początku dużo hajsu wydawałem bo nie wiedziałem co jak z czym jeść.
Pieczywo robiłem już kilka rodzajów, ale to nie to samo.
@Neko-chan51: Łącznie problemy z wagą mam od ok 7 lat, ale dopiero po narodzinach dziecka, kiedy waga pokazała 105 kg (a jestem dość niski) postanowiłem zrobić coś i spróbować keto. Wcześniej gwizdalem na stłuszczenie wątroby, na nadciśnienie, mimo że lekarze mówili że z takim stylem życia cudem będzie jak dożyje 50 lat. U dietetyków byłem 3, od dwóch lat, niestety tak jak pisałem, nawet jak tygodniowo licząc miałem deficyt i teoretycznie