Wpis z mikrobloga

  • 24
Z tego co czytam dzieje się to co nieuniknione - Donbas w zasadzie przejęty przez Ruskich. Nauczyli się że wystarczy walić artyleria dniami i nocami i nagle ta wychwalana tu armia ukraińska, a w tym sieriwocostam jest podobno elita, nie jest w stanie nic zrobić. I coś wywiad US i UK ostatnio cicho. Mam wrażenie że zaczyna się stypa dla #ukraina #wojna #rosja
  • 46
  • Odpowiedz
@czuczer: Z tego co czytam dzieje się to co nieuniknione - Donbas w zasadzie przejęty przez Ukrainców. Nauczyli się że wystarczy walić artyleria dniami i nocami i nagle ta wychwalana tu armia kacapska, a pod sieriwocostam jest podobno elita, nie jest w stanie nic zrobić. I coś wywiad FSB i Kadyrow ostatnio cicho. Mam wrażenie że zaczyna się stypa dla kacapskich onuc ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Android
  • 9
@wladdan oho jedyny argument czyli napisanie "onuca" dziękuję za odniesie się do wpisu. Ja wiem że niezgodny z ogólną narracja ale nie trudno zauważyć że jednak w ostatnich dniach to ruscy są na fali
  • Odpowiedz
@czuczer: wydaje mi się że dzieje się najgorszy scenariusz tzn wojna na wyniszczenie w której Ukraińcy, patrząc na zasoby, nie maja szans. Może zachód liczył na szybkie rozmowy pokojowe po odparciu pierwszych ataków
  • Odpowiedz
via Android
  • 8
@mleko3-2procent no właśnie to jest straszne. Ruscy mieli już 5x zbankrutować. Tam napewno nie jest kolorowo ALE to jest tak #!$%@? mentalność że będą gówno swoje żreć ale nie przestaną i będą szli masa. Armaty z muzeów mieli wystawiać a jak widać jednak prą do przodu. A cała reszta się trochę pochowała bo ani NATO już codziennie nie wygładza przemów ani US a rząd Ukrainy wraca do narracji "będzie 3 WŚ" .
  • Odpowiedz
via Android
  • 3
@pawel_187 no właśnie też tak mi się wydaje. Czyli ma miejsce to co było nieuniknione po tym jak nie wypalił plan "wjeżdżamy 2 dni i sru". Ruscy to jest #!$%@? naród który idzie po trupach. Ich wali czy zgnienie tam 1 czy 100tys ruskich, idą przed siebie powoli jak walec masa. A Ukraińcy? Uwierzyli że Zachód i US ich napompuje do tego myślę że mieli nadzieję że NATO wejdzie, zaczęło im się
  • Odpowiedz
@czuczer: zdobycze: Mariupol, gówno miasto popasna i gówno miasto Łyman który było wiadome ze nie będzie specjalnie broniony(ciężki sprzęt dawno po drugiej stronie donca a w lymaniu same lekkie jednostki) i to wszystko zaledwie po 3 miesiącach walk i stracie pewnie 10ooo chlopa i ledwie uszczkniety obwód doniecki.to przejęcie to mityczne jak potęga ruskiej armii.
  • Odpowiedz
@czuczer: jak Ukraińcy nic nie są w stanie robić? Zatrzymują cały czas Rosjan, którym w końcu rzucając duże siły, udało się przełamać opór w Popasnej i Lymanie. Ukraińcy cały czas zadają im ciężkie straty, które oczywiście też sami ponoszą, ale bronią swojej ziemi i suwerenności.

Sankcje gospodarcze uderzają cały czas w Rosję, są stopniowo coraz bardziej wykluczani z naszego Europejskiego świata i bardzo dobrze. Nie mają tutaj szybkiego powrotu.
  • Odpowiedz
Ukraińcy cały czas zadają im ciężkie straty, które oczywiście też sami ponoszą, ale bronią swojej ziemi i suwerenności.


@dzangyl: zasoby ludzkie Rosjan są znacznie większe. W wojnie na starty powoli będą wygrywać

Sankcje gospodarcze uderzają cały czas w Rosję


Problemy wewnętrzne będą się nawarstwiać, ale do czego to doprowadzi, jak długo potrwa, czy Ukraina wytrzyma do tego czasu i czy są w stanie przeprowadzić ofensywę na tereny zajęte przez Rosjan ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
zasoby ludzkie Rosjan są znacznie większe. W wojnie na starty powoli będą wygrywać


@pawel_187: no właśnie nie są, bo oni nie robią mobilizacji poza jakąś ukrytą i bardzo niewydajną. Tutaj siła leży po stronie Ukrainy, która potrzebuje głównie sprzętu, dobrego sprzętu.

To czy Ukraina wytrzyma i czy będzie w stanie przeprowadzić ofensywę zależy od wsparcia międzynarodowego, na razie nie jest źle choć wiemy, że niektóre państwa z Europy środkowej nieco je
  • Odpowiedz
@dzangyl: nie no,zasoby ludzkie są po stronie ruskich,jak będą potrzebować wyślą milion.nawet teraz w miejscach gdzie atakują mają przewagę podobno 7:1. Przewaga Ukraińców jest jakość uzbrojenia która rośnie, ale to mówimy tylko i wyłącznie w kwestii przewagi technologicznej bo niestety liczbami ruscy ich "zakrywają czapkami". Co z tego że lepsze haubice jak mogą obsłużyć tylko kawałek frontu gdzie wszędzie ruscy prowadzą w ilościach luf. Muszą utrzymać linie jak najdłużej lub jak
  • Odpowiedz
@czuczer: Sankcje działają i rosyjska gospodarka jeszcze jako tako zipie bo Rosja ma jeszcze rezerwy, które jednak na jesieni się skończą. Wbrew temu co piszesz ich eksport i import skurczył się w Q1 o blisko 50% a ich gospodarka wraca wielkością do początku wieku a będzie coraz gorzej. Dopóki Ukraina będzie miała wsparcie zachodu oraz nie będzie jakiegoś drugiego Debalcewe dopóty Ukraina wygrywa.
  • Odpowiedz