Wpis z mikrobloga

Wyobrażacie sobie jakby przy wielkich wydarzeniach historycznych bohaterowie tych zdarzeń skorzystali z dzisiejszych rad czyli „idź na terapię”? Na przykład Oktawian August przed faktycznym obaleniem republiki idący do terapeuty, albo Lenin z Swierdłowem przed podjęciem ostatecznej decyzji o straceniu cara? Wyobraźmy też sobie np klasyki dramatu np. dzieła Szekspira ; Makbet, który po rozmowie z żoną idzie do terapeuty. W sumie to zamiast bawić się w terapie to lepiej poczytać Szekspira, ten opisał naturę człowieka, jego wnętrze, potrzeby, emocje. Polecam na początek od Makbeta, Hamleta, Króla Leara, potem np. Burza czy Otello. Przestanie się wtedy zastanawiać czemu incele zazwyczaj głosują na Konfederację, czy czemu Polska B głosuje na PiS. I przestanie wierzyć w libkowy świat rozumu i ich mitycznych bohaterów ; czy to Billusiów czy Eloników.
#blackpill #zwiazki #przegryw #terapia #psychologia #psychiatria #logikaniebieskichpaskow #wykop
  • 23
@Wogybogy:

Napoleon miał kompleksy. A mógł zamiast do Rosji iść na terapię


Kolejny świetny przykład. Zwolennicy terapii w ogóle nie rozumieją na czym terapia miała polegać, i co miało być celem psychologii. Dziś to ma pełnić funkcję jak niegdyś spowiedź i nawracanie do panującej metanarracji, bo w końcu ta ma być wieczna. Tak mówili w liberalnej gadzinówce, że jest fajnie i postępowo. Pracka w korpo, kredyt na 300 lat na tzw.
@TheKirghizLight: ja jebe

Pomyśleć, że tak w średniowieczu kiedy palono ludzi na stosach za badania i naukę, to zamiast na stos to wysłać na terapię.

"Jean idziesz na terapię. Teraz już nie jesteś D'Arc, tylko T'Erapia"

Nowożytna Biblia i testamenty napisane przez lewicę będą wysyłać zamiast po 10 przekazań to na 10 terapii.

10 Terapii
Różne są
Sprawdzić trzeba wszystkie
One będą działać
Świat będzie lepszy po terapiach
Serio
Zobaczysz
@TurboDynamo: uuu, libek posłuchał jakiegoś youtubera i teraz ze mnie drwi, straszne. Różnica jest taka, że czytałem za równo Michela Foucault, którego uważam za jednego z najwybitniejszych filozofów, Lyotarda czy Lacana, nie mówiąc już o literaturze gdzie sam mój nick to motyw z książki Thomasa Pynchona, co uchodzi za najważniejsze dzieło postmodernizmu amerykańskiego. Tak więc libciu dobrze wiem o czym piszę. Z resztą ten twój youtuber to jak kojarzę obwiniał tych
@TheKirghizLight: ale masz urojenia xD opisałeś mi historię swojego życia i jeszcze stworzyłeś sobie wizję mnie bo zaśmiałem się z debilnego wpisu na idiotycznym portalu xD
Mogłeś czytac kogo chcesz ale to że poczytałes kilku filozofów nie znaczy że znasz się na psychologii xD
@TurboDynamo:

ale masz urojenia xD opisałeś mi historię swojego życia i jeszcze stworzyłeś sobie wizję mnie bo zaśmiałem się z debilnego wpisu na idiotycznym portalu xD

Mogłeś czytac kogo chcesz ale to że poczytałes kilku filozofów nie znaczy że znasz się na psychologii xD


Jasne, że się nie znam bo nie da się ogarnąć świata. I to akceptuję, nigdy jednostka tego nie zdoła. Zdaję sobie jednak sprawę z wszelkich zagrożeń psychologii
@TheKirghizLight: to dobrze ze wiesz że nie znasz się wcale na psychologii. Teraz ja mogę ci wytłumaczyć w takim razie gdzie sie mylisz(bo wyrobiłeś sobie opinie na temat wyobrażeń a nie faktów): współczesna psychoterapia nie ma nikogo wtłaczać w żadną METANARRACJE i NIE JEST jak spowiedź.
Dlatego to nie wtłacza w żadną METANARRACJE i nie jest JAK SPOWIEDŹ, ponieważ psychoterapeuta ma NIE OCENIAĆ poglądów pacjenta ani mówić jakie podejście do życia
@TurboDynamo:

to dobrze ze wiesz że nie znasz się wcale na psychologii. Teraz ja mogę ci wytłumaczyć w takim razie gdzie sie mylisz(bo wyrobiłeś sobie opinie na temat wyobrażeń a nie faktów): współczesna psychoterapia nie ma nikogo wtłaczać w żadną METANARRACJE i NIE JEST jak spowiedź.

Dlatego to nie wtłacza w żadną METANARRACJE i nie jest JAK SPOWIEDŹ, ponieważ psychoterapeuta ma NIE OCENIAĆ poglądów pacjenta. Dlatego terapia nie ma nikogo wtłaczać
@TheKirghizLight: no właśnie terapia nie powinna być coachingiem. Oczywiście na świecie są ŹLI terapeuci którzy będą ludziom wtłaczali własne poglądy.
Chodziłem kilka lat na terapie do terapeutki która jest bardzo wierzącą katoliczką(wiem to ze źródeł poza gabinetem terapeutycznym). Ja jestem bardzo antykatolicki. Nawet przez minutę nie czułem się oceniany przez pryzmat katolickich wartości, wiedziala że mieszkam z moją dziewczyną, że słucham black metalu itp. Często nawet opowiadałem o mojej nienawiści do
@TurboDynamo:

no właśnie terapia nie powinna być coachingiem. Oczywiście na świecie są ŹLI terapeuci którzy będą ludziom wtłaczali własne poglądy.

Chodziłem kilka lat na terapie do terapeutki która jest bardzo wierzącą katoliczką(wiem to ze źródeł poza gabinetem terapeutycznym). Ja jestem bardzo antykatolicki. Nawet przez minutę nie czułem się oceniany przez pryzmat katolickich wartości, wiedziala że mieszkam z moją dziewczyną, że słucham black metalu itp. Często nawet opowiadałem o mojej nienawiści do
@serniczek_z_rodzynkami:

Pomyśleć, że tak w średniowieczu kiedy palono ludzi na stosach za badania i naukę, to zamiast na stos to wysłać na terapię.


Po pierwsze w średniowieczu nikogo za nauke nie palono to w tedy powstały uniwersytety w całej Europie i rozwijała sie sztuka ,architektura i filozofia na poziomie o jakim wcześniej sie nie śniło ludzią. Po drugie jak już to palili ludzi w erach od renesans do końca oświecenia .
@Kamilo67: terapia powinna być tak prowadzona żebyś sam wpadł na to czego chcesz od życia. Co w nim akceptujesz a czego nie. Oczywiście nie ma nic złego w mowieniu co zgodnie z badaniami działa lepiej na twój dobrostan psychiczny jak np sport czy hobby. Ale nie chodzi o to żeby terapeuta zdjął z ciebie odpowiedzialność za podejmowanie decyzji dotyczących swojego własnego życia. Ma tak zadawać pytania żebyś sam doszedł do tego
@TurboDynamo: Wiem czego chcę, ale nie wiem jak to zrealizować. Nie chodzi i to, że ktoś za mnie ma to zrobić. Nie rozumiem tego jak terapeuta samymi pytaniami może pokierować tak, żebym sam wpadł na coś jak nie znam odpowiedzi.
@Kamilo67: no on oczywiście ci nie powie jak masz np zarobić milion. Bo gdyby wiedział to by z tobą nie gadał.
Raczej chodzi o rozwiązanie twoich problemów emocjonalnych np. chcesz coś zrobić ale boisz się podjąć inicjatywe nie wiem założyć firmę to on będzie z tobą rozmawiał w taki sposób żebys się dowiedział co powoduje ten lęk i jak ten czynnik wyeliminować. A jak się nie da wyeliminować to musisz to