Wpis z mikrobloga

@onuceSzatana: ale to nie jest dyskryminacja, jako pracodawca dodam tylko jak to powinno wyglądać w normalnej pracy.

Premia uznaniowa lub za wyniki jak nazwa wskazuje jest za coś lub za dany wynik, jeśli pracownika nie ma to nie ma za co dostać premie, normlany pracodawca obniża premie lub nie daje jej zupełnie, a "z puli" normalny pracodawca przeznaczy na inną osobę aby dostała więcej bo zapewne wykonała więcej pracy z
@Andczej: To jest dyskryminacja. L4 to nie jest "brak wynikow" w pracy i nie powinno sie porownywac czyjejs efektywnosci takim prostackim wspolczynnikiem, bo zwyczajnie jest to dyskryminujace osoby w niewesolych okolicznosciach takich jak choroba.

Jesli jestes bezduszym kolchoznikiem, kto ci broni.

Nie widze w ogole roznicy miedzy tym, co opisales jako "normalne". Naturalne jest, ze premie sa za dobry wynik, ale wliczanie dni chorobowych do "wyniku" danego pracownika to januszerka.
ale wliczanie dni chorobowych do "wyniku" danego pracownika to januszerka.


@onuceSzatana: to przeczytaj ze zrozumieniem to co napisałem bo zaznaczyłem tam coś jeszcze - OBNIŻENIE

To jest dyskryminacja


to twoje zdanie, PIP uważa inaczej

L4 to nie jest "brak wynikow" w pracy


jest, wynikiem może być obecność w pracy, przecież takie praktyki stosuje sie tylko w gównopracach (tzw fabryki smrodu) gdzie właśnie przyjście pracownika jest już wynikiem

Jesli jestes bezduszym kolchoznikiem,
@Andczej: A co za roznica, czy odebranie czy obnizenie? Czytaj typie ze zrozumieniem.

Przedstaw opinie PIPu, skoro sie na nich powolujesz.

Ale wiesz, PIPiarzu, ze obecnosc usprawiedliwiona ma swoje umocowanie w prawie pracy?

Jestes, a ja tobie nic nie wyjasniam, bo twoje opinie sa dla mnie bez znaczenia.
Przedstaw opinie PIPu, skoro sie na nich powolujesz.


@onuceSzatana: jest powyżej, skorzystaj z google jeśli potrzebujesz więcej

Ale wiesz, PIPiarzu, ze obecnosc usprawiedliwiona ma swoje umocowanie w prawie pracy?


tak, a masz jakiś powód do wyzywana mnie poza jedynie swoim brakiem intelektualnym?

Jestes


dobrze wiedzieć XD

bo twoje opinie sa dla mnie bez znaczenia.


ale to nie są moje opinie tylko aktualny stan prawny
@Chris_Karczynski: no ty lepiej wiesz co ja robię od 11 lat xD

Kodeks pracy pozwala na odsunięcie pracownika od pracy tylko w przypadkach wystąpienia bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia i życia współpracowników (art. 209§ 2 k.p.), co w zasadzie nie obejmuje sytuacji ryzyka zarażenia powszechnymi dziś chorobami wirusowymi. Ocena ryzyka w dużej mierze zależy tu od pracodawcy. Poważny stan pracownika – np. zawroty głowy czy gorączka – może bowiem znacząco zwiększyć