Wpis z mikrobloga

Trochę mnie nie było na wykopie i zauważyłem, że jest jakaś moda (szczególnie wśród prostych ludzi) na drwiny z terapii u psychoterapeuty. Wyjaśnijmy sobie coś. Terapia nie sprawi, że z brzydala zamienisz się w przystojniaka, czy z króciaka w dryblasa. Terapia ma na celu sprawić, żebyś każdego dnia nie biczował się za to, że jesteś brzydalem, tylko zwyczajnie zaakceptował siebie i nauczył się z tym żyć, a nawet polubić swoje niedoskonałości i samego siebie.
To jest dobry punkt wyjścia żeby pracować nad sobą, nad tym co możesz poprawić, aby polepszyć swoje życie. Nawet nauczyć się być szczęśliwym z tym co się ma. Bycie szczęśliwym nie powinno być zależne od stanu posiadania. Jeżeli tak by było to gwiazdy Hollywood nie tonęły by w narkotykach i nie umierały z przedawkowania, albo nie popełniały samobójstwa.

Terapia to nie jest #!$%@? stawianie baniek, przelewanie jajek nad chorym na grypę czy inne "zwyczaje", z pogranicza wierzeń ludowych i placebo. To jest narzędzie, którego działanie jest udowodnione przez naukę.

To jest podstawowe narzędzie do walki z chorobami takimi jak depresja, zaburzenia lękowe, fobie.

I wyjaśnijmy sobie przy okazji, że psychoterapeuta to nie jest absolwentka psychologii, tylko czteroletniego studium psychoterapii, które uczy konkretnego rzemiosła jakim jest psychoterapia.

Tak samo jak ty się uczysz spawać, żeby #!$%@?ć zgarbiony u janusza i wdychać rakotwórcze pyły za 20 zł/h, tak samo jak absolwent studium psychoterapii uczy się naprawiać twoją psychikę, rozkładać problemy na czynniki pierwsze i przepracowywać je z tobą.

Tumany.

#blackpill #zwiazki #przegryw #terapia #psychologia #psychiatria #logikaniebieskichpaskow #wykop
Pobierz s.....u - Trochę mnie nie było na wykopie i zauważyłem, że jest jakaś moda (szczególn...
źródło: comment_16532876847gQs5zIZiGJdlHxwpbFDYI.jpg
  • 399
@Kamilo67 stary no naprawdę problem jest jednak w tobie i w tym jak postrzegasz zachowania innych oraz swoje.
Jest to ewidentne, ale nie chcę tego wyjaśniać bo potem znów od ciebie usłyszę że atakuje ludzi i nie powinienem być psychoterapeutą.
@JanTadeusz: Tobie się chyba osoby pomyliły, bo nigdzie nie pisałem, że nie powinieneś być psychoterapeutą albo że atakujesz ludzi. Co najwyżej zwróciłem uwagę na fakt, że krytykowałeś osoby, które pozornie robią to samo co ty.

Wolałbym bym jednak znać szczegóły, bo gadanie "w tobie problem, przecież to ewidentne" niewiele mi mówi.
@sikalafou: No to wychodzi na to, że ten cały wątek nie miał sensu, a te prawie 400 ludzi co to zaplusowało nie ma racji, bo przegrywy zdają sobie sprawę, że mają wady czy jak to nazywają "#!$%@?". Mnie też wielu ludzi polecało nonstop terapię, wychodzi tylko na to, że serio przesadzacie czasem z polecaniem tej terapii każdemu. No i nadal z problemami jednak trzeba sobie samemu radzić i nie zawsze daje
@M_xxx: przeczytaj wszystkie moje posty w tej dyskusji i znajdziesz odpowiedzi na wszystkie nurtujące cię pytania. Przede wszystkim na terapii nie ma żadnego "wmawiania", a walenie konia jest dobre zawsze :)
@sikalafou: o kurde, fantastyczny pomysł. Po co walczyć z rakiem, po prostu naucz się go zaakceptować! Jak renkom odjoł.

@sikalafou: ludzie mają nieuleczalne choroby, a i tak się nie poddają. Wzrostu nie zmienisz, ale można próbować zmniejszać wpływ tego problemu na swoje życie od innej strony, a nie udawać, że go nie ma. Przeprowadzić się do kraju, gdzie jest mniejsza średnia wzrostu, przypakować, zająć się czymś, gdzie niski wzrost daje
@sikalafou: przecież nie pisałem do ciebie lol, twój nick tylko był w cytowanym przeze mnie fragmencie.

OP pisze, żeby zająć się czymś innym, ja piszę, żeby zaatakować problem od innej strony.


@Goryptic: Czy przypakowanie to nie jest praca nad tym, co można poprawić? Czy zajęcie się czymś, gdzie niski wzrost daje przewagę to nie jest nauczenie się życia z takim, jakim się jest? Jak dla mnie, zarówno ty, jak i
@erkav: ok, to może inaczej. Wyobraź sobie, że żyjemy 40 tys. lat temu. Masz problem: "nie mam jednej nogi, więc nie mogę polować i jestem głodny". I ktoś Ci radzi: "to może naucz się robić toporki z kamienia?". To w żaden sposób nie adresuje Twojego problemu. Ja w tym momencie radzę: "to może naucz się rozpoznawać i zbierać jadalne rośliny?". Nie będziesz myśliwym, ale wciąż się najesz.

Dlatego radzenie niskiemu i
Wyobraź sobie, że żyjemy 40 tys. lat temu. Masz problem: "nie mam jednej nogi, więc nie mogę polować i jestem głodny". I ktoś Ci radzi: "to może naucz się robić toporki z kamienia?". To w żaden sposób nie adresuje Twojego problemu. Ja w tym momencie radzę: "to może naucz się rozpoznawać i zbierać jadalne rośliny?". Nie będziesz myśliwym, ale wciąż się najesz.


@Goryptic: rozumiem, że to tylko przykład, ale mogłeś postarać
Utworzone narzędzia i bronie można wymienić na jedzenie, a jak dla mnie zostanie rzemieślnikiem brzmi lepiej niż latanie na jednej nodze w poszukiwaniu roślin.


@erkav: no i tu popełniasz podstawowy błąd, jak wielu redpillowców. Oczywiście, że można się wymienić, a w dzisiejszym świecie wszystko rozwiązać za pieniądze. Ale co jeśli akurat nie będzie można? Co jeśli cywilizacja się zapadnie, będzie wojna, wylądujesz na bezludnej wyspie? Tu chodzi przede wszystkim o wewnętrzne
@Goryptic: ciekawe, czy bilionerzy lub multimilionerzy, którzy ruchają inną modelkę każdego dnia, też się zastanawiają, czy kobiety są z nimi dla nich czy dla ich pieniędzy i statusu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

a w dzisiejszym świecie wszystko rozwiązać za pieniądze. Ale co jeśli akurat nie będzie można? Co jeśli cywilizacja się zapadnie, będzie wojna, wylądujesz na bezludnej wyspie?


Jeżeli miałoby dojść do tak ekstremalnych sytuacji, to wygląd