Wpis z mikrobloga

@Imnotokej: Dużo dużo, z roku na rok jest ich coraz więcej. Kupiłem w tamtym roku zestaw filtracyjny i różnica była jakakolwiek widoczna dopiero po ok.1,5msc. Na ten moment jedyne co działa skutecznie to wypompowywanie wody i wlewanie nowej. Chociaż nie wiem czy to odpowiednia praktyka.
@Imnotokej: To jest zestaw filtracyjny od Aquaela, żaden profesjonalny sprzęt. Wraz z pompą kosztował mnie z 1500zł więc nie jest to nic specjalnego. Po prostu nie sprawdza się za bardzo i mimo korzystania z niego chciałbym trochę przyspieszyć proces klarowania wody. ;>
@Leel00: Muszę szczerze przyznać że nigdy nic takiego nie sprawdzałem. Oczko ma coś ok. 8 - 10lat. Nigdy nie był sprawdzany tam poziom azotanów ani nic z tych rzeczy. Od kiedy ja się tym zajmuje a zajmuje się od zeszłego roku pielęgnacja jego kończy się na czyszczeniu, spuszczaniu wody i wpuszczaniu oraz myciem codziennym dwóch gąbko-filtrów ale i to nie daje oszałamiających efektów. Nikt się tym małym zbiornikiem wodnym nie zajmował
@Donszyman: Ale taka ilość ryb sra niemożebnie, a stąd prosta droga do zaglonienia baniaka, a w lecie do przyduchy i zakwitu cyjanobakterii czy co tam, a wtedy może być po zabawie. Szkoda i ryb i pracy. Przyznam, że sam nie ma oczka, a tylko akwaria, ale zasady są podobne dla obu środowisk.