Wpis z mikrobloga

Matka z ojcem od rana sie drą na siebie, bo matka była wczoraj u koleżanki z pracy na kawie i zobaczyła thermomixa xd Cały wieczór oglądała filmy na youtube, sprawdziła na Allegro, że można brać na 50 rat xD Kilka detali:

- sprawdziłem i na allegro cena sprzętu 6400zł, w ratach do spłaty 9680zł
- matka zarabia minimalną od zawsze
- ojciec też, łapał dorywczo prace dodatkowe ale siedzi na L4 od 3 miesięcy
- koleżanka u której mama to widziała jej maż ma firmę w mieście i chyba zarabia miesięcznie tyle co moi rodzice w rok, więc pewnie dla nich taki sprzęt to jak dla mnie kupno czipsów
- matka potrafi przypalić wodę na garnku, myśli że thermomix za nią ugotuje
- dach nam przecieka, ale nie ma pieniędzy więc za chwile będzie potrzebny fundusz na naprawę dachu i usuwanie grzyba ekstra xd

No ale matka sraczki już dostaje bo to jej potrzebne xd i się wydziera po ojcu a ojciec mówi że jest #!$%@? xd

I tak to się żyje na wsi, czemu urodziłem się w takiej upośledzonej ekonomicznie rodzinie

#przegryw #thermomix
  • 80
  • Odpowiedz
@skazanynaprzegryw03: może lidlomixa jej pokaż, na olx można wyhaczyć za kilka stów - do tysiaka, a w sumie różnicy nie odczuje jakieś. Zrobi kilka deserów, ciasto na pizze, jeden obiad i się znudzi pewnie i będzie się kurzyć.
  • Odpowiedz
@skazanynaprzegryw03: a co to zmienia? To po prostu aplikuj i pojedź do tego miasta, do którego masz daleko.


@Bover: zmienia tyle, że do wojewódzkiego mam prawie 50 kilometrów, czas dojazdu tam to ponad 2h, a wypłaty z góry nie dostanę żeby móc wynająć xd

dla normików wszystko proste zawsze, po prostu aplikuj i po prostu pojedź
  • Odpowiedz
  • 32
@skazanynaprzegryw03

Takich "mądrych" rodziców nie brakuje. I niby jak później człowiek wychowany przez takie osoby, które przecież uczyły go życia przez długi czas ma konkurować później z rówieśnikiem, gdzie ta świadomość ekonomiczna w jego rodzinie była na zupełnie innym, zdrowym poziomie? A nawyki przyjmowane przez lata od tych wzorów do naśladowania są głęboko zakorzenione i niewielu będzie w stanie je później wyplenić i nauczyć się wszystkiego od nowa.
  • Odpowiedz
@Jechanka: bo za te same pieniądze można naprawić dach, a nie kupować bzdury. Albo mogłaby mi dać te pieniądze to pojechałbym do miasta do pracy i jej oddał później, ale na to budżetu od lat nie ma w domu.

Branie kredytu na 10 tysięcy jak się żyje od 10 do 10 to idiotyzm, z takiej mentalności brania elektrośmieci na raty za pieniądze których się nie ma nic nie wyjdzie poza długami
  • Odpowiedz
@skazanynaprzegryw03: Matka wykazuje typowe myślenie biedoty - kupowanie na kredyt rzeczy, na które jej nie stać i w zasadzie nie są jej potrzebne. Z czymś takim bardzo ciężko walczyć. Jak chce garnek to niech odkłada na niego kasę, jak zobaczy w łapie 7 tysięcy to jej szybko przejdzie chęć kupienia tego badziewia. Niech okłada miesięcznie tyle ile wynosi rata za niego, ciekawe czy da radę.
Co do tego garna to się
  • Odpowiedz
@skazanynaprzegryw03: a z drugiej strony to byś kurła ogarnął ten dach xD ja rozumiem że wymiana czy nawet wymiana kawałka to są jakieś większe koszty, ale jakoś uszczelnić żeby wam grzyb nie wyrósł to po dwóch filmikach na YT pewnie byś ogarnął
  • Odpowiedz