Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Anesa: Po co Ty się tłumaczysz. Normalna relacja. Dla niektórych jest to nie pojęte ze może to tak wyglądać :)

  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Zwracam się do połowy tutaj: nie wiem, jak u Was wygląda chodzenie na miasto, ale u nas to nie jest tak, że jedno zaprasza drugie, organizuje i płaci.
Jak razem siedzimy i jedno zglodnieje to się pyta czy idziemy coś zjeść, razem decydujemy gdzie i płacimy ze wspólnego hajsu
  • Odpowiedz
bo w domu mamy litewską kuchnię - po co jeść na mieście coś, co możesz zjeść w domu?


@mariecziek: To samo mi przewodnik powiedział ()
Ale nawet w Polsce możesz praktycznie wszędzie zjeść domową kuchnię. Nie tylko w domu. Są jadłodajnie, bary mleczne itd.
  • Odpowiedz
@Anesa: Powodzenia w restauracji litewskiej, gdzie z rozmysłem będą traktować was gorzej za bycie Polakami. Dochodzi do takich sytuacji, że dogadasz się z kelnerem w każdym języku, byleby to nie był polski, choć potem okazuje się, że mówi po polsku komunikatywnie, po prostu "nie jest to mile widziane".

Ciekawi mnie, czy wojna na Ukrainie coś zmieniła w tym temacie i opamiętali się trochę.
  • Odpowiedz
@Adrian00: No tutaj widocznie baryy mleczne nie przetrwały albo nie były tak popularne. Najłatwiej na takie jedzenie jest trafić… w szkolnej stołówce. Gorzej, że nie w każdej szkole jakość jedzenia będzie dobra.
  • Odpowiedz
Zwracam się do połowy tutaj:


@Anesa: przecież ta połowa ma to w dupie. Na wykopie jest tak jak roi się wykopkom, a nie tak jak jest naprawdę, poza tym to kto ile kiedy za co komu płaci w waszym związku nie powinno nikogo obchodzić ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Anesa z jednej strony tag #przegryw i jak to oni nie chcieliby miec kobiete, a zobacza tylko normalne zachowania w zwiazku to juz, ze psucie rynku, ze lizodup, ze sponsor :-D.
My czasem w knajpach bywamy nawet 6 razy w tygodniu, a wszelkie podroze planujeny wspolnie majac na uwadze to co kazde chce zobaczyc. Wszelkie zakatki swiata czy chociazby lokalne muzea.
Niektorym ladnie sie w glowach poprzestawialo z braku relacji miedzyludzkich.
  • Odpowiedz
Wszystkie słowanskie kuchnie są słabe


@Mlekkko: chyba dobrej słowiańskiej kuchni nie jadłeś XD i nie schabowy z mizerią albo mielone to nie słowiańska kuchnia. Jaka jest według ciebie definicja słowiańskiej kuchni, bo to jakby nie patrzeć dość ogólnikowe stwierdzenie
  • Odpowiedz
@KopecyFan: taka kuchnia która zjesz w restauracjach w Czechach, Słowacji, Słowenii, Litwie. Jadłem w każdym z tych krajów w dobrej knajpie i to jedzenie jest słabe. Oh wow, tutaj są trochę inne kluski, a tutaj podajemy gulasz z zieloną papryką xD wszystko jedno i to samo
  • Odpowiedz
@swistak33: ja mówię o turystyce restauracyjnej, u nas wiadomo że lubię mielonego z burakami :) ale jechać do innego kraju żeby zjeść bardzo podobną kuchnię to bezsens.
  • Odpowiedz