Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jaki polecacie kurs Ruby on Rails? W pracy mam projekt z railsów, sam piszę w innych językach i nie miałem do czynienia z Ruby do tej pory. Szukam jakiegoś dobrego kursu który od podstaw nauczy mnie do jakiegos Junior poziomu w którym mógłbym powoli cos tworzyć samemu i pomagać w projekcie. Kurs czy typu codeacademy czy wideo czy płatny czy książka. Co polecacie?
#programowanie #ruby #rails #programista15k
  • 13
@Aclyoneus: a masz już jakieś pojęcie w jakiej działce IT chcesz wylądować? Ja jako najłatwiejsze do nauczenia i najbardziej uniwersalne zdecydowanie polecam JavaScript albo Python. Ten pierwszy jest często hejtowany ale ilość zastosowań jest ogromna. Ten drugi jest może nawet łatwiejszy do nauki i podobny w założeniach do Ruby. Ze stosunkowo nowych modnych i przyszłościowych warto wspomnieć jeszcze o Kotlin, Go i Rust.
@czlowiekboruta:
Nie do końca. Najpierw uczę się z czym to się w ogóle je, jak wygląda takie programowanie. Powiem szczerze, że jak się tak wchodzi w ten świat to można się trochę zagubić. Czytam, słucham rozmów o językach, ale ciężko zdecydować co by się chciało robić, nie robiąc tego.
Na razie przerobiłem kilkanaście lekcji Ruby. Czemu akurat ten język? Bo nauka wygląda na łatwą na początek (jakbym pisał po angielsku po