Wpis z mikrobloga

Najśmieszniejsze jak wykopki wychowane w bańce sielankowego bezpieczeństwa, w obliczu wojny i zbrodni, które jej towarzyszą, zaczynają pisać, że ruscy to nie ludzie. Wasze wspaniałe mniemanie o ludzkości, która to nigdy nie dopuszcza się morderstw, gwałtów i tortur jest doprawdy urocze. Włączyliście ultra cope, żeby wasza delikatna struktura psychiczna i pojmowanie rzeczywistości nie zostało zachwiane.

Tymczasem tacy są właśnie ludzie. Skończcie cope’ować. Potwierdzają to liczne badania naukowe. Wystarczy postawić człowieka w odpowiednich okolicznościach i zamienia się w bestię. Rozmnażajcie się dalej, a ludobójstwa będą trwać. Będą ich dokonywać wasze dzieci, a jak nie one to wasi wnukowie, a jak nie wnukowie to prawnukowie. Przykładacie do tego rękę.

#ukraina #przegryw #antynatalizm
  • 66
  • Odpowiedz
  • 10
@KorwinizacjaPrzelyku taka prawda, po prostu my mieliśmy szczęście, że urodziliśmy się w kraju w którym była gloryfikacja aliantów zachodnich i polskiej historii a u nich od dziecka uczono o bohaterskiej krasnej armii (byłem w Rosji i cała masa ulic ma nazwy powiązane z 2WŚ, a pomniki czerwonoarmistow są dosłownie wszędzie. W głównym centrum handlowym w Moskwie z głośników leci chór Aleksandrowa śpiewający Kalinkę i inne pieśni xD)

Dzisiaj patrzę na młodych Rosjan
  • Odpowiedz
@Jestem_robotem123:

Typie, zobacz jak ludzie się o ruskich wypowiadają na wykopie. To są tacy słabi ludzie, co jak im się da władzę, to muszą ją pokazać na jeszcze słabszych, bo w końcu mają nad kimś władzę. A najlepszym sposobem na dehumanizację wroga jest jego obrzydzenie (orki, świry itp). Zazwyczaj to ci najbardziej święci okazują się największymi #!$%@? na wojnie
  • Odpowiedz
Oni sami się dehumanizują


@Jestem_robotem123: Ci którzy ich na tę wojnę wysyłają, wykorzystują dokładnie ten sam mechanizm co ty. Propaganda wpaja im przekonanie, że ci drudzy to nie ludzie, to mordercy, naziści, banderowcy i sami chętnie by cię poćwiartowali i zjedli a więc jak nie ludzie, to nie trzeba ich humanitarnie traktować. Na wojnie człowieczeństwo upada pierwsze.
  • Odpowiedz
@bigos555: chłopie, jak ktoś jak Hitler czy obecnie Rosjanie robią czystki wśród cywilów z poparciem swojej ludności to relatywizowanie tego jest skrajnie głupie i świadczy o tym że jest się pustym dzbanem bez zasad w którego można wlać wszystko
  • Odpowiedz
@Nieszkodnik: Ale od wyłapywania takich populistów i dyskretnego odstawiania ich na tor boczny we wczesnej fazie nawet bez istotnego naruszania podstawowych indywidualnych swobód osobistych poprzez tzw. techniki inżynierii sieci socjocybernetycznych - a to w praktyce np. przez przekupstwo samego influencera, atomizację jego targetu, kordon sanitarny, w ostateczności zaś bojkot, ostracyzm społeczny etc. są różni jeszcze bardziej zdolni specjaliści. Bardzo potężną bronią jest wreszcie sam dyskurs - paradygmat strukturalno-lingwistyczny, jeśli wierzyć w
  • Odpowiedz
relatywizowanie


@Jestem_robotem123: Nie ma tu żadnego relatywizowania. Albo nie rozumiesz, albo źle dobierasz pojęcia. Można mieć stanowczą ocenę moralną i etyczną działań jednostek, a jednocześnie rozumieć jak działają procesy społeczne i psychologiczne które za danymi działaniami stoją. Prymitywna ucieczka w łatwe schematy jest tylko drogą na skróty mającą poprawić ci samopoczucie, a tak naprawdę tylko oddala cię o wysokich standardów etycznych jakie chciałbyś sobie przypisać.
  • Odpowiedz
rozumieć jak działają procesy społeczne i psychologiczne które za danymi działaniami stoją. Prymitywna ucieczka w łatwe schematy jest tylko drogą na skróty


@bigos555: twoje myślenie że rozumiesz te procesu psychologiczne to rozumiem nie jest uproszczenie sobie świata i droga na skróty?( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ha tfu na deterministów
  • Odpowiedz
@Jestem_robotem123:

twoje myślenie że rozumiesz te procesu psychologiczne


To, że staram się zauważać złożoność i skomplikowanie procesów jest uproszczeniem? Cudowne.( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ha tfu

Pompuj ego, pompuj bo sflaczejesz.
  • Odpowiedz
@vipcypr8: Ale czym mam handlować? Swoimi odczuciami? To ja mam niby czuć ludzkie odruchy względem ludzi którzy pojechali tam mordować i kraść? Gwałcić? I ty sobie jeszcze dopowiadasz fakty, że niby pozostawiam to wyłącznie w kwestii ruskich? To widać nie ja muszę sobie podbudowywać narrację, bo nigdy nie stwierdziłam, że takowa perspektywa wiąże się tylko wokół obecnej sytuacji. Dla mnie każda taka jednostka jest wypaczona i zwięźle mówiąc, bestialska. I fajnie,
  • Odpowiedz