Wpis z mikrobloga

Najśmieszniejsze jak wykopki wychowane w bańce sielankowego bezpieczeństwa, w obliczu wojny i zbrodni, które jej towarzyszą, zaczynają pisać, że ruscy to nie ludzie. Wasze wspaniałe mniemanie o ludzkości, która to nigdy nie dopuszcza się morderstw, gwałtów i tortur jest doprawdy urocze. Włączyliście ultra cope, żeby wasza delikatna struktura psychiczna i pojmowanie rzeczywistości nie zostało zachwiane.

Tymczasem tacy są właśnie ludzie. Skończcie cope’ować. Potwierdzają to liczne badania naukowe. Wystarczy postawić człowieka w odpowiednich okolicznościach i zamienia się w bestię. Rozmnażajcie się dalej, a ludobójstwa będą trwać. Będą ich dokonywać wasze dzieci, a jak nie one to wasi wnukowie, a jak nie wnukowie to prawnukowie. Przykładacie do tego rękę.

#ukraina #przegryw #antynatalizm
  • 66
@KorwinizacjaPrzelyku: Przypuśćmy, że jednak mamy kiedyś w miarę liberalny pod względem poszanowania praw wszystkich grup etnicznych, wyznaniowych i cyrkowych rząd światowy, zaczyna panować dobrobyt taki, że każdy ma zapewniony dochód minimalny czy się stoi czy się leży, a znaczna większość ludzkości (poza jakimiś kompletnie pozbawionymi znaczenia i siły nielicznymi ukrywającymi się na odludziu garstkami menelo-gangusów) nawraca się na buddyzm, sufizm, kwakierstwo czy inną Drogę Liścia i śpiewa Kumbaya. Mamy sobie administrację,
@KorwinizacjaPrzelyku: Bycie człowiekiem, a pokaz człowieczeństwa to dwie różne rzeczy. Z podstawowej definicji to przecież wiadome i nie wiem co ten post ma udowodnić. Drugą sprawą jest ogół cech wspólnych, ale tutaj ruscy byli ewidentnie chowani w konformizmie do władzy, która nieustannie trzyma ich za pysk. Jeszcze w życiu nie widziałam, aby jakiś żołnierz komuś z domu zajębał telewizor albo pralkę i jeszcze bezczelnie słał to pocztą xD dla mnie to
@KorwinizacjaPrzelyku:

Nie mówię, że eksperyment stanfordzki to jedyny argument za tym, że ludzie potrafią być źli, ale jeden z uczestników (jako strażnik) zrobił w 2015 AMA na Reddicie, z którego wynika, że Zimbardo był bardzo stronniczy jeśli chodzi o wyciąganie wniosków z eksperymentu. To nie dowód, ale inna perspektywa, moim zdaniem warta rozważenia.

I think that most people don’t understand the construct of “the experiment.” To begin with, how is
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@KorwinizacjaPrzelyku:

Będą ich dokonywać wasze dzieci, a jak nie one to wasi wnukowie, a jak nie wnukowie to prawnukowie.

Co to za brednie? W cywilizowanym świecie nikt nie będzie dokonywał żadnych zbrodni. Ani mój dziadek, ani ojciec, ani ja nie zabiłem nigdy żadnego człowieka i zapewniam Cię, że jak nikt nie będzie chciał mi zrobić krzywdy, to nigdy tego nie i zrobię