Wpis z mikrobloga

Mam 21 lat, pracuje od prawie 2, zarobki 4-4,7k
Nie chce mi się żyć w tym antyludzkim państwie jak widzę to wszystko ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Chyba tylko się uwiesić na pasku od spodni…
A chciałem w przyszłości mieć swoje 4 kąty i rodzinę w nich…

#nieruchomosci #pieniadze #dom #rozowepaski #niebieskiepaski #pracbaza #zarobki #zalesie #kredythipoteczny #kredyt #budowadomu #budujzwykopem #banki #ekonomia #gospodarka
xydeN- - Mam 21 lat, pracuje od prawie 2, zarobki 4-4,7k 
Nie chce mi się żyć w tym ...

źródło: comment_1649780330VK9UUyDiv9ulJU0auCxFnL.jpg

Pobierz
  • 71
  • Odpowiedz
@SiemaNagor: jestem bliżej średniej krajowej niż dalej
Powinieneś się cieszyć,że zarabiam tyle bez jakiegokolwiek doświadczenia w mojej pierwszej gównorobocie
  • Odpowiedz
@xydeN-: no tak, ale przy inflacji 10% to koszyk dóbr warty 400k będzie kosztować:
2023: 440k
2024: 484k
2025: 532k
2026: 586k
2027: 645k
2028: 709k
2029: 780k
2030: 858k
2031: 944k
2032: 1038k

Czyli jeśli pan Narkun mówi, że po 30latach przyjdzie nam oddać 1mln, to znaczy, że przy tej inflacji i tak dysponowaliśmy prawie darmowym pieniądzem.

Natomiast jeśli inflacja zejdzie do celów inflacyjnych, to stopy też będą niższe i
  • Odpowiedz
@lipszczak: Muszę Cie zmartwić, ale jeśli przez tyle lat byłaby inflacja 10% jak zakładasz w swoich wyliczeniach, to wibor na pewno nie zostanie przez ten czas na poziomie 5.65%
  • Odpowiedz
@azmar: nie martwisz mnie, ja to wiem. To działa w dwie strony. Jak inflacja spadnie to pojawi się miejsce na obniżkę stóp.
Zmierzałem do tego, że podawanie ile trzeba będzie oddać pieniędzy po 30latach przy zmiennym oprocentowaniu, na podstawie obecnej sytuacji jest totalnie bez sensu.
  • Odpowiedz
A chciałem w przyszłości mieć swoje 4 kąty i rodzinę w nich…


@xydeN-: nie, nie kolego. Wg wielu ludzi na tym portalu jesteś pasożytem, który destabilizuje gospodarkę i nie pozwala tym, którzy nie chcą brać kredytu kupić mieszkania po dobrej cenie bo przez ciebie te ceny rosną.
  • Odpowiedz
@xydeN-: Ja mam własne mieszkanie, rodzinę a i tak odechciewa się żyć w tym antyludzkim państwie, ty masz o tyle lepiej że jeszcze masz czas uciekać, nie czekaj zanim będzie za późno.
  • Odpowiedz
@lipszczak: Pełna zgoda, nie można na to patrzeć tylko po ilości PLN - jednak wielu ludzi niestety tak robi. Ja tylko chciałem podkreślić, że inflacją ciężko #!$%@?ć bank. Klient banku jest zawsze na przegranej pozycji względem banku, który ma po prostu więcej narzędzi i na pewno nie chce być stratny.

Pomocą dla klienta w tej relacji na pewno mogłoby być państwo, które ma narzędzia silniejsze od banku. Mogłoby "zachęcić" banki do
  • Odpowiedz
Nie chce mi się żyć w tym antyludzkim państwie jak widzę to wszystko


@xydeN-: na zachodzie mniejszy % osób ma mieszkania własnościowe niż w Polsce, ludzie żyją w wynajmowanych

więc akurat tutaj argument antyludzkiego państwa nie pasuje, ale w innych aspektach pasuje jak najbardziej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@Saintielove: ewentualnie idziesz do korpo w mieście wojewódzkim, w większości teraz zdalnie i tak, myślę że fajna kasę można dostać bo mam 23 lat i 5.5k około (netto ofc) doświadczenie 2 lata
  • Odpowiedz
@xydeN- cierpliwości - masz jeszcze dużo czasu na ustatkowanie. W wieku 21 lat człowiek nie wie co jest czarne a co białe. Masz pewność że będziesz pracował w tym miejscu do końca życia? Masz pewność że nie wyemigrujesz? Nie idź za stadem, bo taka moda. Spokojnie a cierpliwośc cię wynagrodzi.
  • Odpowiedz