Wpis z mikrobloga

Mam 21 lat, pracuje od prawie 2, zarobki 4-4,7k
Nie chce mi się żyć w tym antyludzkim państwie jak widzę to wszystko ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Chyba tylko się uwiesić na pasku od spodni…
A chciałem w przyszłości mieć swoje 4 kąty i rodzinę w nich…

#nieruchomosci #pieniadze #dom #rozowepaski #niebieskiepaski #pracbaza #zarobki #zalesie #kredythipoteczny #kredyt #budowadomu #budujzwykopem #banki #ekonomia #gospodarka
xydeN- - Mam 21 lat, pracuje od prawie 2, zarobki 4-4,7k 
Nie chce mi się żyć w tym ...

źródło: comment_1649780330VK9UUyDiv9ulJU0auCxFnL.jpg

Pobierz
  • 71
  • Odpowiedz
@xydeN-: Tylko jaki kierunek, bo na zachodzie jeszcze droższe mieszkania jedyny plus że kredyt ze stałą ratą. Ja nie widzę w Europie kraju w którym nieruchomości są relatywnie tanie
  • Odpowiedz
@xydeN-: obróbka danych (docelowo raczej analiza lub chociaż wizualizacja danych, póki co jednak sama transformacja). Także takie prawie IT, ale raczej lżejsze. Excel, podstawy SQLa, Alteryxa i VBA. A Ty CNC? bo raczej w zwykłych kołchozach też 4,5k nie dostaniesz, chyba że z weekendami
  • Odpowiedz
@xydeN-: powiem Ci z doświadczenia - nie czekaj, #!$%@? na zachód, w Polsce dorobisz się tylko nerwicy, bólu kręgosłupa i długów :( Polska to nie jest kraj dla młodych ludzi, uciekaj póki jesteś młody bo potem będzie ciężej
  • Odpowiedz
@Nekyoo: zwykły kołchoz, robimy meble dla Szwedów ;)
U nas minumum to 3,5k praktycznie na początek
No z 2 sobotami w miesiącu jestem w stanie wyciągnąć te 4700 także nie jest źle :)
Te zarobki co tutaj mamy to chyba jedne z najlepszych w powiecie chyba w branży produkcyjnej
Planuje poprawić maturę i iść do lepszej niefizycznej już pracy bo kolana i plecy z barkami i nadgarstkami już wysiadają i cały
  • Odpowiedz
@xydeN-: tylko jaka alternatywa, jak nie zapłacisz bankowi to 30 lat zapłacisz minimum po 2k (za mieeszkanie 40m2) to wydasz 720k i nie masz nic. to już lepiej wydać 1mln i na końcu mieć mieszkanie za 400k.
  • Odpowiedz
  • 9
@xydeN-
Nie nadajesz się kompletnie do życia w Polsce tak jak i ja. W tym kraju się nie myśli i nie kalkuluje tylko robi a później jakoś to będzie ¯_(ツ)_/¯. Tacy mają najlepiej.

Czy to z zakładaniem rodziny, czy to z biznesem czy cokolwiek planując. Jeśli będziesz kalkulował to nigdy nic nie będziesz miał.
  • Odpowiedz
zarobki 4-4,7k


@xydeN-: brutto netto?
Mi "konkuter" w epitach źle policzył składki i z nadpłaty 2300 zrobiła się niedopłata 1600 xD
Ten kraj to gówno, w którym zsumowanie kilku zleceń i uopa przerasta rządowe programy za miliardy xD
  • Odpowiedz