Wpis z mikrobloga

Mirki jak wejść w zawód copywritera? Szukam pracy w możliwie zdalnej formie przez zadupie na którym mieszkam i wydaje mi się, że robota jako cp by mi odpowiadała. Nie mam żadnego doświadczenia ani nigdy w tym nie pracowałem, więc bez tego nigdzie mnie nie przyjmą. Powinienem zacząć od zrobienia jakichś kursów SEO ew. zrobić staż czy lepiej kształcić się na własną rękę o ile taka opcja jest w ogóle sensowna? Jakieś rady?

#copywriting #programista15k #informatyka #pracbaza #praca #seo
  • 22
@Fekalny_okuratnik: problem z copywritingiem jest taki, że jest trudno się wbić w branżę, bo wszędzie będą oczekiwać od ciebie doświadczenia i portfolio. Raczej nikt nie zatrudni copywritera w ciemno. Kursy możesz sobie zrobić jakieś dla siebie, ale dla pracodawcy najważniejsze będzie sprawdzić, jak ty piszesz.
@Fekalny_okuratnik: Na copywritera nie trzeba żadnych kursów, chociaż podstawy seo można się poduczyć, ale tę wiedzę znajdziesz w necie.

Trzeba jedynie pisać, pisać, pisać. Twórz se portfolio: blogowe teksty o wszystkim, opisy produktowe, przejrzyj strony agencji, poczytaj ich teksty. Na początku nie spodziewaj się niczego poza głodowymi stawkami. Zrób własną stronę z tekstami i cv. Załóż linkedina.

PS interpunkcję jeszcze podszlifuj ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Fekalny_okuratnik: Ja sobie piszę od paru tygodni na goodcontecie. Na początku stawki upiornie złe, ale po przekroczeniu progu 20 zaakceptowanych tekstów jest nieco lepiej. Piszę dwa-trzy teksty dziennie, ok 10k znaków, co daje 2-3 godziny pisania. Wychodzi mi na tym jakieś 7-8 stów miesięcznie, czyli akurat żeby sobie dorobić w wolnym czasie, nie przemęczając się w żaden sposób.