Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
Mazungo, Mazungo i śmiech słyszałem coraz częściej jak ustąpiłem komuś w drzwiach albo w kolejce na stołówce.

Dzisiaj afrykaner, site manager tutaj, powiedział mi, że to trochę prześmiewcze, a trochę wyrażające obawy określenie białego w suahili. Z jednej strony śmieją się bo puszcze czarnych w drzwiach jak wychodzą (tak mnie uczyli w Polsce - wychodzący mają pierwszeństwo, niestety u nas zanika). Z drugiej strony boją się, że przyjechałem zabrać czyjąś posadę, na której mają płacone minimum 4x tyle ile zarobiliby w Nairobi na tym samym stanowisku.

#podroze #pracbaza #keniajarezza

Pic not rel

Wczoraj byłem nad jeziorem Turkana a.k.a. jeziorem Rudolfa. Na zdjęciu coś w czym mieszkają rybacy - koczownicy z ludu Turkana. W tym też płodzą i wychowują dzieci.
Pobierz
źródło: comment_1649435241mnlDBgfI5RKGNYOLHtD1Ea.jpg
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@jarezz: jako funfact dodam, że od wczoraj nie jestem już jedynym bialym na 400 osób. Dojechało jeszcze dwóch z RPA. Jeden jest jak pisałem site managerem, a drugi szefuje ochronie. Ten drugi jest z pochodzenia Polakiem ale mordę ma tak przyjemna jak Walt Kowalski w Gran Torino i jeszcze z nim nie gadałem ¯\_(ツ)_/¯