Wpis z mikrobloga

Dotychczas myślałem, że foliarze, płaskoziemcy, spiskowcy itp. to jakaś mała garstka ludzi, wśród której część to zwyczajnie chorzy psychicznie ludzie, którzy wykorzystywani są przez resztę, ze względu na ich nadzwyczajną podatność na manipulacje.

Jakiś czas temu wszedłem w środowiska "przebudzone" (wyłącz tv, włącz myślenie i te sprawy), żeby śledzić ich narrację w czasie wojny na Ukrainie. Punkt wejścia był prosty do złapania, ponieważ przeklikałem kilka pierwszych z brzegu kont na facebookowej grupie "płatnicy składek atora bez zus". Dalej poszło z górki, bo poznałem kilka ciekawych postaci (pozwolę sobie ich nie wymieniać, bo nie wiem czy sobie życzą aby ich nazwiska zawisły na portalu ze śmiesznymi obrazkami). Zatrzymałem się na chwilę na https://miziaforum.com, gdzie dotarłem za pośrednictwem gościa o pseudonimie Irokez Slava. BTW jego video widziałem również na grupie atora. Moje przypuszczenia się potwierdziły - w dużej mierze to nie są żadne płatne trolle i ruskie onuce, ale ludzie, którzy są przekonani o swoim intelektualnym i duchowym przebudzeniu. Naprawdę starając się mieć o takich osobach najwyższe mniemanie, nie jestem w stanie uwierzyć w to, że są na tyle sprytni, by realnie siać propagandę, a nie po prostu podpinać się pod wszystko co anty-systemowe. Każdemu zdarzeniu na świecie są oni w stanie dopisać najbardziej irracjonalne teorie, byle tylko były sprzeczne z potwierdzonymi informacjami głoszonymi w mediach. Mógłbym rozwodzić się jeszcze trochę na ten temat, ponieważ spędziłem już trochę czasu na ich doglądaniu, ale to nie o tym.

Dziś wieczorem moje mniemanie o tej grupie, jako o nieszkodliwej garstce wariatów, zmieniło się dość drastycznie. Do pracy puściłem sobie w tle coś, co na pierwszy rzut oka wyglądało jak nieudolna kopia komicznej ruskiej tuby propagandowej - telewizji cw24 (ostatnio chyba nawet wrzucałem tutaj jedno z ich nagrań). Film tytułem "ISTOTA - SZYBKI PRZEKAZ NA TEMAT UKRAINY" to zapis telefonicznej rozmowy głównego prowadzącego z tzw. "istotą". Pozornie wziąłem to za ich wewnętrzny dowcip, który rozumieją tylko znawcy tego "uniwersum". Po pół godziny jednak zrozumiałem, że to nie żadne żarty, ale rozmowa głupka z chorym psychicznie człowiekiem. Wiem, że stąpam po grząskim gruncie, ponieważ choroby psychiczne to trudny temat i nie chcę absolutnie generalizować czy demonizować, niemniej nie mogę chyba nazwać tego w żaden inny sposób. Mitoman podający się za "istotę" to typowy przedstawiciel schizofrenicznego potoku myśli. To ten sam typ człowieka, który prowadzi blog na wordpressie, zapchany po brzegi spiskowymi wyliczeniami, piktogramami i notatkami o jakichś niewidzialnych siłach i spiskach. Wisienką na torcie są liczne sofizmaty etymologiczne, czyli coś, co każdy szanujący się spiskowy szur musi posiadać w arsenale.

No dobrze, ale do brzegu. Nieszkodliwa grupa, garstka wariatów, a w liczbach to;
- Liczba odsłon: 64 285
- Data publikacji: 26 lut 2022

Jestem za wolnością słowa, ale nie wiem jak traktować popularyzatorów spiskowych bredni pokroju atora, którzy przykładają rękę do takich liczb.

ps. wybaczcie błędy i chaos w treści, ale wyjątkowo jestem już senny.

#ator #pracowniktvn #szury #foliarze #plaskoziemcy #ruskietrolle #propaganda #spiskoweteorie #spisek #polskiyoutube #nwo #wielkireset
j.....k - Dotychczas myślałem, że foliarze, płaskoziemcy, spiskowcy itp. to jakaś mał...

źródło: comment_16480791971ToFbJKih5cNBUMSxYaXDh.jpg

Pobierz
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@jarzabek: moja ulubiona "teoria" to zapowiedź NWO przez imprezę otwarcia igrzysk w Londynie 2012 xD typu występ Mary Poppins oznaczający przyszły CELOWY kryzys służby zdrowia itp.

niestety, znam kogoś kto podobne materiały ogląda nałogowo. nie ma własnego zdania na świeże tematy - to jest ma, dopóki Maciak z cw24 czy jak go tam zwą nie powie mu jak ma myśleć

i "myśleć" to słowo klucz, bo jak na grupę identyfikującą się
@jarzabek: To obczaj to:
https://www.youtube.com/watch?v=vvI0aWQCSk8

Koleś, niby milioner, #coaching oferuje swoj kurs za te trzy tysiące... I na swoim kanale co jakiś czas przemycał treści: ostatnio antycovidove - "wirus jest albo go nie ma, nie wiem", ale po tym jak zajął się Ukrainą, przypomniało mi się, gdy po aneksji Krymu w jednym ze starszych filmów mówił, jak to rozmawiał z dwoma dziewczynami na Krymie i powielał narrację putina, jakoby to rosyjskojęzyczna
@jarzabek: Lubię do snu oglądać sobie teorie spiskowe, kosmici, piramidy. Generalnie wszystko co powinno włączyć u mnie myślenie( ͡º ͜ʖ͡º) Takie kanały jak ator czy inni plaskoziemcy to po prostu zwykły bełkot chorych ludzi. Najczęściej ich ''dzieła'' są w #!$%@? nudne i tworzone na plebsu który byle czym się zadowoli bo wystarczy powiedzieć NWO albo 5G lub dodać zieloną poświatę xD
@jarzabek: Pierdoły zawsze są ogładane przez większość. Ciekawe kanały mają po kilka tys wyświetleń na lepszy film kiedy najwięksi mają po milionowe wyświetlenia kiedy nie mówią/grają/śpiewaja lepiej od innych. Taki Ator ma miliowe wyświetlenia bo jest z nami od początku i omawia znane tematy ale robi to w taki sposób że zawsze coś przekręci i pół godziny bredzi nie na temat. Patostreamerzy, gwiazdki gimbusów i promowanie debilizmu to jest YT. Wahadlarze
@jarzabek: Uprzedziłeś mnie tym postem, chociaż nie dodałbym lepszego komentarza. Na filmik z istotą natknąłem się 2 tygodnie temu, też byłem w szoku, ile osób go obejrzało, zważywszy na fakt, że rzeczywiście jest to rozmowa głupka ze schizofrenikiem... Zauważyłem na FB, że coraz więcej mam szurów w znajomych, macie pomysł jak z tym walczyć?
Lubię do snu oglądać sobie teorie spiskowe, kosmici, piramidy. Generalnie wszystko co powinno włączyć u mnie myślenie( ͡º ͜ʖ͡º) Takie kanały jak ator czy inni plaskoziemcy to po prostu zwykły bełkot chorych ludzi.


@SpaceMonkey: To jak Ci się udaje zasnąć? Przecież od tego można dostać raka z natychmiastowymi przerzutami.
Zauważyłem na FB, że coraz więcej mam szurów w znajomych, macie pomysł jak z tym walczyć?


@RemyRoche: Powinna być jakaś prestiżowa nagroda, wyższa niż nagroda Nobla, dla kogoś, kto by to ogarnął, bez naruszania praw człowieka, demokracji i innych zdobyczy cywilizacji.
Wydaje się, że jednak bez długiego bata i zamordystycznego prawa, to się nie uda głupoty sprowadzić tam gdzie jest jej miejsce. Czyli gdzieś na dno, pod jakiś kamień, żeby ta
@jarzabek: Szury były zabawne do 2020 roku potem nastąpiło przesilenie w szurolandi, w pierwszych tygodniach pandemii zaczęli rozpowszechniać fejki że rząd ukrywa skalę zgonów, gdy zaś rząd wprowadził obostrzenia zaczęło się #!$%@? o "plandemii". Uważam że po tym jak w czasie pandemii szurostwo przedostało się do mainstrimu przestało być w ogóle ciekawe, dawniej to były szury, Daro Kwiecień z jego nazistowskimi wilkołakami, Gabriel Augustyn Tarasiuk z tezami o tym że wojny
@jarzabek:
1. Przestań czytać o takich sprawach w ogóle w mediach.
2. Kto normalny ufa Atorowi? Ten facet myli się w każdym aspekcie.
3. Nie wiem po co w ogóle się zagłębiać w te sprawy. Najlepiej olać tych ludzi i nie ulegać sensacjom w mediach. Ewentualnie zgłaszać takie przypadki tam, gdzie trzeba.
4. Akurat takich grupek i znawców od wszystkiego będzie przybywać w przeciągu kilku następnych lat (przynajmniej według astrologii). Mnie
@Xing77: Odniosę się do wszystkiego szybciutko, żeby się nie powtarzać.:
Mój post pochodzi sprzed 8 miesięcy i jego celem było nagłośnienie spiskowych demagogów, celem przestrzegania, wspólnego zgłaszania i naświetlania problemu. Przykład, którym się posłużyłem, zestarzał się znakomicie, ponieważ facet ze screena, jakieś dwa miesiące temu, zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach, po czym został znaleziony martwy (najprawdopodobniej samobójstwo). Fani tego gościa kręcą narrację, jakoby uciszyli go "ci źli", więc bardzo dobrze, że zachował