Wpis z mikrobloga

Mireczki pytanie szukam jakiegoś niskobudżetowego roweru gravel. W podobnych pieniądzach (1500zł) można nabyć dwa rowery które mam na oku Triban RC 100 (nówka z decathlonu) albo B'Twin Triban 500 (używka 4 letnia) + wymiana opon, na co byście się zdecydowali?
Może jest coś innego co jest warte dopłacenia kilku stówek?

#triban #rower #gravel #wykoptribanclub
  • 7
  • Odpowiedz
Witaj, mam Tribana RC 100 i muszę przyznać, że do amatorskiego użytkowania i niezbyt górzystych terenów sprawdza się świetnie, ale mając do wyboru 500-kę, jednak połasiłbym się na nią (o ile jej stan techniczny jest dobry).
  • Odpowiedz
@macxde: @Nimaskalisto:
Też wybrałbym 500, bo ma klamkomanetki. Osobne hamulce i przerzutki w szosie to rozwiązanie jak dla mnie tragiczne.
Inna sprawa, że na pierwszy rzut oka 500 ma znacznie bardziej szosową pozycję niż rc100. Oba będą co prawda szosą z szerszą oponą a nie gravelem, ale 100 powinna być wygodniejsza do miasta pod kątem pozycji i niesamowicie frustrująca pod kątem napędu.
  • Odpowiedz
@macxde: najlepiej szukaj używki 520 z kilku powodów:
- szersze opony przyjmie niż 500
- ma karbonowy widelec (w triban 100 jest cięzki stalowy)
- ma sorę i nawet na starej sorze (czerowny 520 to dobry wybór)

a jak już Triban 100 to bym szukał używki tez, bo w cenie nowego dostaniesz już z wymienionymi rzeczami które i tak sam byś wymieniał szybko po zakupie, a tam nie ma co się
  • Odpowiedz
@macxde: Jak ogarniesz sam wymianę linek + klocków, wymianę wolnobiegu (chyba w tej starszej był wolnobieg) + łańcucha oraz opony to brałbym używkę. Zależy też od tego w jakim stanie jest ten rower.
Jeśli nie to chyba lepiej kupić nowy. Koszt części + serwisu może wynieść parę stówek.
  • Odpowiedz
@Nimaskalisto: u mnie raczej płaskie tereny więc myślę, że RC 100 będzie dla amatora aż za dobra, aczkolwiek 500 kusi ze względu na podobną cenę. Co do stanu technicznego wydaje się dobry, nie wiem na co zwrócić konkretnie uwagę bo jak pisałem amator ze mnie :)

@diarrhoea: właśnie osobne hamulce i przerzutki wydają mi się największym minusem, gdyby nie to pewnie bym się nawet nie zastanawiał

@mmichal: 520 to
  • Odpowiedz