Wpis z mikrobloga

widziałem wczoraj auto na białoruskich blachach z przyklejonymi od środka kartkami z flagami Ukrainy i tekstami typu Putin #!$%@?ło, Slava Ukriaini. biedni Białorusini pewnie robią to w obawie przed wandalami, którzy uważają ich za takie samo zło jak ruskich. tymczasem znam kilka osób z Białorusi i to są osoby które na długo przed tym konfliktem #!$%@?ły na Łukaszenkę. trzeba mieć na uwadze, że większość Białorusinów, szczególnie mieszkających poza Białorusią, nie popiera tych zjebow, a wybory zostały wygrane przez Łukaszenke tylko dlatego, że zostały sfałszowane #bialorus #ukraina
  • 20
Łukaszenkę. trzeba mieć na uwadze, że większość Białorusinów,


@powodzenia: Trzeba też mieć na uwadze- jeśli ktoś jest przeciwko Łukaszence to niekoniecznie jest przeciwko Rosji w tym konflikcie, dwa oddzielne zbiory można być w obu, ale można być tylko w jednym. Śmieszyło mnie jak rząd i media witały białoruskiego opozycjonistę, który walczył z Łukaszenką, ale też postulował przyłączenie Białorusi do Rosji.
@powodzenia mnie strasznie #!$%@?ą takie sytuacje, że represjonowani są Rosjanie i Białorusini mieszkający w Polsce od lat. Pochodzenia się nie wybiera, mam wrażenie, że ludzie za bardzo plemiennie podchodzą do tego. Jak w Polsce jakaś firma odmówi czegoś Rosjaninowi to wykop się spuszcza w gacie, a przecież to są normalni ludzie którzy też chcą normalnie żyć.

Co innego sankcje, które są nakładane na Rosję i uderzają w obywateli, bo to na spowodować
@powodzenia: widziałem ostatnio wysyp aut bez tablic albo z obcymi tablicami za szyba... Przypadek? Nie sądze.
Straszne jak ludzie są krótkowzroczni. Na stop chamie był jakiś stary cap co hamował bez potrzeby, a na koniec kazał ludziom wypier...ac z powrotem na swoją Białoruś. Ha tfu
Nie można kogoś winić że woli emigrować za normalnym życiem niż ginąć próbując obalić kartoflanego króla.


@Fajoski: A może po prostu zabrakło tej jednej czy dwóch osób do przesilenia i obalenia Łukaszenki?
Jeśli wszyscy przeciwnicy dyktatora będą emigrować to kto ma go obalić?
@mroznykasztan Masz tylko jedno życie, ludzie chcą normalnie żyć, założyć rodziny, iść do pracy i wyjechać gdzieś na wakacje. Nie zmuszaj ludzi, którzy uciekli z Białorusi do Polski za normalnym życiem, żeby wrócili i ryzykowali nawet życiem aby tylko obalić dyktatora w kraju, w którym się urodzili. Równie dobrze zbierz grupę Polaków i sam jedz obal Łukaszenkę skoro ci się tak nie podoba.
@Marek_Licyniusz_Krassus: Gdyby w Polsce rządził ktoś pokroju Łukaszenki to robiłbym wszystko, by go obalić. Są ważniejsze rzeczy niż wygodne życie na wygnaniu.

Równie dobrze zbierz grupę Polaków i sam jedz obal Łukaszenkę skoro ci się tak nie podoba.


To już byłaby ingerencja z zewnątrz. Nawet gdybym chciał to nie mogę tego zrobić.