Wpis z mikrobloga

Słuchajcie, nawiązałem współpracę z amerykańską firmą, która będzie mi płaciła w dolarach i chciałbym, żeby te wypłaty w dolarach pozostały. Póki co wybrałem opcję płatności na paypal ale oni mają złodziejskie prowizje. Czy ja mogę sobie otworzyć prywatne konto walutowe i podać im ten numer konta czy to jakoś nie jest w zgodzie z obecnymi zasadami dla jdg? Oprócz tego oczywiście mam konto firmowe z białej listy ale czy to amerykanów w ogóle obchodzi? chyba nie
#jdg #waluty #ksiegowosc #firma
  • 11
@Konorro: możliwe, że będziesz musiał dać jakiś papier z banku, że nie jesteś terrorystą, jest jakaś ustawa o przeciwdziałaniu finansowania terroryzmu, ale tak normalnie to poważne pieniądze przelewa się na konto bankowe, w dowolnej walucie, jak chcesz żeby zostało w danej walucie to po prostu używasz konta walutowego. Pomysł na PayPal totalnie z dupy. Nie boisz się, że ci zablokują? Oni to robią 100x lżejszą ręką niż moderacja wykopu rozdaje bany.
@kuncfot: A nie powinno się każdego konta służącego do przyjmowania kasy w ramach JDG zgłosić do CEIDG? W tym prywatne? To nie jest biała lista ale jak jesteśmy VATowcem to te rachunki pojawiają się na białej liście.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kuncfot: a po co opcja zgłaszania osobistych rachunków w CEIDG? Czy nie po to że trzeba to zrobić jak przyjmujemy na to konto kasę z JDG? Jak ktoś mi za fakturę płaci na osobiste to powinno być zgłoszone. Jak ja płacę z osobistego za rzeczy do JDG to nie musi być.
@zibizz1: w PL jak ktoś płaci za Twoje fv, to chciałby abyś był na białej liscie, OP pracuje z US, więc ich ten temat nie dotyczy.
Więc biała lista i limit 15k w obrocie b2b w PL to inny temat niż OPa, niestety nie mogę się rozpisać, bo czas goni ;)
@kuncfot: Tak, OP nie musi być na białej liście ale ja pisze o tym że:

Należy pamiętać, że w formularzu CEIDG-1 należy podać wszystkie numery rachunków bankowych powiązanych z prowadzeniem działalności gospodarczej


Więc jeśli na osobiste konto trafia kasa z działalności JDG to powinno być głoszone w CEIDG, nawet jeśli to zapłata za fakturę bez VAT wystawioną dla prywatnej osoby